Mój koszyk

iPhone zatrzymuje się na logo Apple – co robić? Poznaj rozwiązania!

  |  Poradniki

 

Zbyt długie wyświetlanie logo Apple na ekranie iPhone’a może pojawić się np. w wyniku błędu oprogramowania. Na szczęście nie jest to problem, który od razu skazuje nas na wizytę w Autoryzowanym Serwisie Apple. Istnieje kilka rozwiązań, które możemy wykonać własnoręcznie.

 

iPhone zatrzymuje się na logo Apple – co robić? Poznaj rozwiązania!

 

 

Dlaczego iPhone zatrzymuje się na logo Apple?

 

W przypadku telefonów komórkowych, najczęstszymi problemami determinującymi awaryjność oprogramowania są:

- zapełniona pamięć podręczna,
- brak miejsca na iPhonie, 
- nieaktualne oprogramowanie,
- błąd systemu,
- przegrzanie urządzenia.


Co najważniejsze, tego typu problemy możemy w dość łatwy sposób naprawić sami. Co zatem powinniśmy zrobić w przypadku gdy iPhone zatrzymuje się na logo Apple? Czy problemem jest sprzęt, czy oprogramowanie? Jak zwykle w takich sytuacjach odpowiedź brzmi: to zależy.

 

 

Kiedy iPhone zatrzymuje się na logo Apple?

 

Wyjaśnijmy: zacinanie się iPhone’ów należy do rzadkości i nie jest spowodowane niedopatrzeniem ze strony Apple, tylko niepoprawnym użytkowaniem sprzętu. Z reguły najczęstszymi z powodów zacinania się iPhone’ów jest migracja danych z innego urządzenia lub próba odtworzenia backupu, jaki wcześniej stworzyliśmy. Innymi z powszechnych przyczyn mogą być niepoprawnie przeprowadzona aktualizacja lub tak zwany jailbreaking, który jest odraczany przez producenta i narusza warunki licencji oprogramowania.

 

 

Jak naprawić iPhone’a?

 

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod naprawy iPhone’a w momencie, w którym pasek postępu utknął na ekranie z logiem Apple, jest zresetowanie urządzenia. Jeśli jednak i ten kultowy krok zawiedzie, to możliwe, że trzeba będzie sięgnąć po nieco bardziej wymagające rozwiązania. Jednym z nich jest twardy reset, czyli wymuszenie na urządzeniu przywrócenia ustawień fabrycznych, co ma przyczynić się do wyeliminowania wszelkiego rodzaju błędów z softwarem. Sposób wykonania tej czynności w zależności od modelu i można go przeprowadzić samodzielnie. Więcej o tym jak zrobić twardy reset pisaliśmy w naszym poradniku.

 

 

Co jeśli iPhone zatrzymuje się tuż po włączeniu?

 

Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na uaktualnienie telefonu w momencie, w którym nie ma możliwości jego całkowitego uruchomienia. W takiej sytuacji należy podpiąć iPhone’a do komputera Mac z systemem macOS Catalina 10.15 lub nowszym i odnaleźć okno Findera (w przypadku starszego oprogramowania będzie to aplikacja iTunes, również z pozycji PC). Następnie należy odnaleźć swój telefon w komputerze. 

 

W zależności od modelu iPhone’a należy wykonać następujące czynności:

- Iphone 8 lub nowszy: naciśnij i puść przycisk zwiększania głośności, następnie naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności, w końcu naciśnij i przytrzymaj przycisk blokady ekranu. 
- Iphone 7 lub iPhone 7 Plus:  naciśnij i przytrzymaj równocześnie przyciski zmniejszania głośności i blokady ekranu.
- Iphone 6s lub starszy: jednocześnie wciśnij i przytrzymaj przyciski Początek i przycisk boczny lub górny. 


Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się ekran trybu awaryjnego. Na komputerze natomiast zobaczymy zapytanie o uaktualnienie bądź otwieranie urządzenia. Wybieramy opcję Uaktualnij. 

 

 

Autoryzowany Serwis Apple

 

Jeśli wszystkie z powyższych kroków zawiodą, to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do naszego Autoryzowanego Serwisu Apple.

 

Na miejscu, wykwalifikowani specjaliści zajmą się diagnozowaniem i naprawą tego typu usterek oraz doradzą, co zrobić, aby uniknąć ich w przyszłości. Z usługi można skorzystać nawet wówczas, gdy telefon nie jest już objęty gwarancją producenta.  Jeśli zatem Twój iPhone zatrzymuje się na logo Apple i nie potrafisz samodzielnie rozwiązać problemu, zapraszamy do jednego z punktów Cortland.
 

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo