Mój koszyk

iPhone zatrzymuje się na logo Apple – co robić? Poznaj rozwiązania!

  |  Poradniki

 

Zbyt długie wyświetlanie logo Apple na ekranie iPhone’a może pojawić się np. w wyniku błędu oprogramowania. Na szczęście nie jest to problem, który od razu skazuje nas na wizytę w Autoryzowanym Serwisie Apple. Istnieje kilka rozwiązań, które możemy wykonać własnoręcznie.

 

iPhone zatrzymuje się na logo Apple – co robić? Poznaj rozwiązania!

 

 

Dlaczego iPhone zatrzymuje się na logo Apple?

 

W przypadku telefonów komórkowych, najczęstszymi problemami determinującymi awaryjność oprogramowania są:

- zapełniona pamięć podręczna,
- brak miejsca na iPhonie, 
- nieaktualne oprogramowanie,
- błąd systemu,
- przegrzanie urządzenia.


Co najważniejsze, tego typu problemy możemy w dość łatwy sposób naprawić sami. Co zatem powinniśmy zrobić w przypadku gdy iPhone zatrzymuje się na logo Apple? Czy problemem jest sprzęt, czy oprogramowanie? Jak zwykle w takich sytuacjach odpowiedź brzmi: to zależy.

 

 

Kiedy iPhone zatrzymuje się na logo Apple?

 

Wyjaśnijmy: zacinanie się iPhone’ów należy do rzadkości i nie jest spowodowane niedopatrzeniem ze strony Apple, tylko niepoprawnym użytkowaniem sprzętu. Z reguły najczęstszymi z powodów zacinania się iPhone’ów jest migracja danych z innego urządzenia lub próba odtworzenia backupu, jaki wcześniej stworzyliśmy. Innymi z powszechnych przyczyn mogą być niepoprawnie przeprowadzona aktualizacja lub tak zwany jailbreaking, który jest odraczany przez producenta i narusza warunki licencji oprogramowania.

 

 

Jak naprawić iPhone’a?

 

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych metod naprawy iPhone’a w momencie, w którym pasek postępu utknął na ekranie z logiem Apple, jest zresetowanie urządzenia. Jeśli jednak i ten kultowy krok zawiedzie, to możliwe, że trzeba będzie sięgnąć po nieco bardziej wymagające rozwiązania. Jednym z nich jest twardy reset, czyli wymuszenie na urządzeniu przywrócenia ustawień fabrycznych, co ma przyczynić się do wyeliminowania wszelkiego rodzaju błędów z softwarem. Sposób wykonania tej czynności w zależności od modelu i można go przeprowadzić samodzielnie. Więcej o tym jak zrobić twardy reset pisaliśmy w naszym poradniku.

 

 

Co jeśli iPhone zatrzymuje się tuż po włączeniu?

 

Istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na uaktualnienie telefonu w momencie, w którym nie ma możliwości jego całkowitego uruchomienia. W takiej sytuacji należy podpiąć iPhone’a do komputera Mac z systemem macOS Catalina 10.15 lub nowszym i odnaleźć okno Findera (w przypadku starszego oprogramowania będzie to aplikacja iTunes, również z pozycji PC). Następnie należy odnaleźć swój telefon w komputerze. 

 

W zależności od modelu iPhone’a należy wykonać następujące czynności:

- Iphone 8 lub nowszy: naciśnij i puść przycisk zwiększania głośności, następnie naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności, w końcu naciśnij i przytrzymaj przycisk blokady ekranu. 
- Iphone 7 lub iPhone 7 Plus:  naciśnij i przytrzymaj równocześnie przyciski zmniejszania głośności i blokady ekranu.
- Iphone 6s lub starszy: jednocześnie wciśnij i przytrzymaj przyciski Początek i przycisk boczny lub górny. 


Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się ekran trybu awaryjnego. Na komputerze natomiast zobaczymy zapytanie o uaktualnienie bądź otwieranie urządzenia. Wybieramy opcję Uaktualnij. 

 

 

Autoryzowany Serwis Apple

 

Jeśli wszystkie z powyższych kroków zawiodą, to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do naszego Autoryzowanego Serwisu Apple.

 

Na miejscu, wykwalifikowani specjaliści zajmą się diagnozowaniem i naprawą tego typu usterek oraz doradzą, co zrobić, aby uniknąć ich w przyszłości. Z usługi można skorzystać nawet wówczas, gdy telefon nie jest już objęty gwarancją producenta.  Jeśli zatem Twój iPhone zatrzymuje się na logo Apple i nie potrafisz samodzielnie rozwiązać problemu, zapraszamy do jednego z punktów Cortland.
 

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo