Mój koszyk

Jak przenosić komputer zimą?

  |  Poradniki

Ujemne temperatury, zwłaszcza o poranku, nie powinny już nikogo dziwić. Nie lubimy ich ani my, ani nasze urządzenia. O ile nie musisz się martwić o iPhone’a, który nagrzewa się temperaturą ludzkiego ciała, jak prawidłowo przenosić komputer, jeśli temperatura spadła poniżej zera?

Jak przenosić komputer zimą?

 

Pierwsza, najprostsza ochrona, nie kosztuje nic i zajmuje zaledwie kilka sekund. Wystarczy, że zanim wyjdziesz z domu lub z pracy, wyłączysz MacBooka, zamiast wprowadzać go w stan uśpienia. Dla tych, którzy nie wiedzą, wyjaśniam, że MacBook automatycznie zostaje uśpiony po zamknięciu pokrywy, co pozwala później na jego natychmiastowe uruchomienie. Rozwiązanie to ma jednak małą wadę – urządzenie cały czas pracuje i pobiera prąd. Są to niewielkie ilości, ale wystarczające, aby przy kontakcie z wodą doprowadzić do zwarcia, które poważnie uszkodzi MacBooka.


Jak to możliwe? Jeśli komputer przez długi czas przebywa na mrozie, a następnie trafi do pomieszczenia z temperaturą pokojową, powietrze zaczyna się skraplać i pojawia się woda. To ona może być przyczyną zwarcia, dlatego pamiętaj, aby przed wyjściem najpierw wyłączyć urządzenie, wybierając z lewego górnego rogu symbol Apple i klikając na Wyłącz… Jak długo odczekać, zanim po dotarciu do biura/uczelni/domu będziesz mógł bez obaw uruchomić ponownie MacBooka? W zupełności wystarczy 30 minut. Pamiętaj tylko, aby wcześniej nie tylko nie włączać komputera, ale także nie podłączać go do prądu!

 

pokrowce_ochronnemacbook 

 

Bardzo dobrą ochronę przed mrozem zapewniają wszelkiego rodzaju pokrowce. Nieważne, czy zdecydujesz się na coś eleganckiego, minimalistycznego lub codziennego. Każde etui zapewnia dodatkową ochronę przed mrozem, a przy okazji chroni także urządzenie przed upadkiem lub zarysowaniami. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na naprawdę maksymalnym zabezpieczeniu, pokrowiec z MacBookiem możesz schować np. do plecaka lub torebki.

 

Mamy nadzieję, że nie zignorujesz powyższych wskazówek i będziesz o nich pamiętać, kiedy na zewnątrz zrobi się naprawdę nieprzyjemnie. Podziel się tym wpisem ze znajomymi, aby i oni dowiedzieli się, jak uchronić się przez utratą cennych danych i wizytą komputera w serwisie, bowiem dzisiejszy wpis dotyczy wszystkich komputerów, niezależnie od producenta i modelu.

 

certyfikowani-serwisanci-apple-do-twojej-dyspozycji 

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo