Mój koszyk

Jak prawidłowo dezynfekować iPhone’a, iPada i MacBooka?

  |  Poradniki

Na ekranach, klawiaturach i obudowach mogą znajdować się nie tylko zabrudzenia, ale również liczne bakterie i wirusy. Oto wskazówki, jak pozbyć się ich z urządzeń Apple.

Jak prawidłowo dezynfekować iPhone’a, iPada i MacBooka?

 

Po pierwsze, unikaj silnych środków chemicznych, takich jak wybielacze czy preparaty do szorowania. Możesz użyć spray’ów dedykowanych do urządzeń elektronicznych. Wycierając urządzenie Apple korzystaj wyłącznie z miękkich, niepylących ściereczek. Ręczniki papierowe i podobne materiały mogą doprowadzić do powstania rys. Staraj się również unikać nadmiernego wycierania, zwłaszcza przy użyciu siły, rozpylania środków czyszczących bezpośrednio na urządzenie, a także przedostaniu się wilgoci do jakiegokolwiek otworu w obudowie. Jeśli jednak do wnętrza produktu Apple dostanie się ciecz, niezwłocznie zwróć się o pomoc do Autoryzowanego Serwisu Apple Cortland. Pamiętaj, że uszkodzenia po kontakcie z cieczą nie są objęte gwarancją na produkty Apple ani planami AppleCare Protection Plan, ale mogą Ci przysługiwać uprawnienia z tytułu prawa konsumenckiego.

 

Dobrą praktyką jest również używanie chusteczek nasączonych 70-procentowym alkoholem izopropylowym lub chusteczek dezynfekujących Clorox, które nadają się do czyszczenia twardych, nieporowatych powierzchni, takich jak wyświetlacz czy klawiatura.

 

Pamiętaj, aby podczas czyszczenia odłączyć urządzenie od prądu. Unikaj również stosowania środków dezynfekujących i wybielaczy na powierzchniach tkaninowych lub skórzanych (np. etui, pasek), gdyż może doprowadzić to do ich nieodwracalnych uszkodzeń i przebarwień.

 

Szczegółowe informacje dotyczące czyszczenia poszczególnych urządzeń Apple znajdziesz na tej stronie.

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo