Mój koszyk
iPhone 15
  •  
     - 

iPhone 15

Kultowy. Nietuzinkowy, a jednocześnie zaskakująco prosty w obsłudze. Mimo szesnastu generacji, poprzedników i wysoko zawieszonej poprzeczce, wciąż niezawodny. Tak chciałoby się powiedzieć o kolejnym świetnym telefonie marki Apple. Chodzi rzecz jasna o model iPhone 15.

Sortuj
Pokaż
KafelkiSzczegóły
Sortuj
Pokaż
KafelkiSzczegóły

iPhone 15, czyli sztuka konsekwencji

Stabilność designu na przestrzeni lat jest jedną z cech uwielbianą przez miłośników iPhonów. Nie zawiodą się oni i tym razem, ponieważ model 15 nie przeszedł gruntownych zmian designu. Na płaszczyźnie hardware’u, wyróżnił się jednak nowymi rozwiązaniami. Zupełnie nowe możliwości kolorystyczne stworzyły barwy przenikające przez szkło z tyłu urządzenia. Ceramic Shield jest odpowiedzialne za ochronę i wytrzymałość naszego iPhona. Obudowa to lotnicze aluminium, zastosowane po raz pierwszy w Apple. Modele iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus są smukłe oraz dostępne są w pięciu kolorach – czarnym, jasnoniebieskim, zielonym, żółtym oraz różowym.

 

Wyjątkowość nadgryzionego jabłka

iPhone to w tym momencie jedyne na rynku urządzenie z systemem iOS i standardem USB-C, które bez problemu zmieścisz w kieszeni. iPhone 15 Pro posiada ekran OLED o przekątnej 6,1”. Obudowa iPhone'a pochodzi w 75% z recyklingowanych materiałów. Ceny nowych iPhoneów 15 zaczynają się od 4699 złotych, czyli aż 500 złotych mniej niż za iPhone 14 w dniu jego premiery.


Wyjątkowy chip

Ultra wydajny chip A16 Bionic to 64-bitowy 6-rdzeniowy procesor, który posiada 2 rdzenie wysokowydajne oraz 4 rdzenie energooszczędne. Mieliśmy z nim do czynienia już w poprzedniej serii pod nazwą Pro. Jest on odpowiedzialny za wydajność telefonu, jednocześnie zapewniając nieprzeciętną żywotność baterii. Ultra Wideband to kolejny czip, którym pochwalić się może nowy iPhone. Zwiększył on trzykrotnie odległość pozwalającą łączyć się z innymi iPhone'ami

 

Profesjonalny aparat

Główny z aparatów fotograficznych to zupełnie nowe dla Apple 48 MP ze światłem f/1.6. Z kolei ultraszerokokątny obiektyw może pochwalić się rozdzielczością 12 megapikseli, identycznie jak przedni. Nowym smartfonem zrobimy wyjątkowe portrety, bez wcześniejszego przełączania się w specjalny tryb. Urządzenie pozwala również na edycję pod kątem trybu już po zrobieniu zdjęcia. HDR bez problemu osiąga do 1600 nitów, a w szczególnie słonecznych warunkach nawet do 2000 nitów.

 

iPhone 15 ze złączem USB-C

Stało się to, co według wielu było nieuchronne. Gniazdo USB-C pojawiło się wreszcie w smartfonach od Apple. Nawet podstawowa wersja iPhone 15 została wyposażona w takiego rodzaju wejście. To przyszłościowe rozwiązanie, zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej. Od dziś urządzenia jak MacBook, iPad i iPhone mają kompatybilne łączenie, za pośrednictwem jednego rodzaju kabla. USB-C to niezależne od obsługiwanej prędkości (standardu USB) złącze. Pozwala bez problemu przesyłać dane między urządzeniami, a także oczywiście ładować z mocą do 240 watów. Model obsługuje również ładowarkę MagSafe oraz ładowarki Qi2 do ładowania bezprzewodowego.

 

Pojemna bateria

Seria iPhone'ów 15 pozostaje na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o żywotność baterii. Litowo-jonowa technologia pozwala na oglądanie wideo do 20 godzin, a słuchanie muzyki nawet do 80 godzin bez konieczności ładowania. Do tego procesor A16 Bionic w połączeniu z nowym ekranem OLED wspomaga długość pracy na urządzeniu.

 

iPhone 15 – dynamiczną wyspą i nowe funkcje

Apple w standardzie przyjęło również rozwiązanie Dynamicznej Wyspy znane z iPhone 14 Pro i 14 Pro Max. Niespotykane wcześniej wartości zauważymy jeśli chodzi o aparat, wyposażony w 48 MP. Za pomocą iPhona 15 można także wezwać pomoc drogową wykorzystując łączność satelitarną. Nowe złącze pozwala nam naładować Air Pods lub Apple Watch za pomocą iPhona, wykorzystując nowy standard USB-C.

Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo