Mój koszyk
iPhone 15 Plus
  •  
     - 

iPhone 15 Plus

iPhone 15 Plus to większa wersja podstawowego iPhone 15. Model ten skierowany jest dla osób chcących być bliżej i widzieć więcej. W tym przypadku ekran to aż 6,7 cala panelu Super Retina XDR OLED. iPhone 15 Plus został wyposażony w większą baterię w porównaniu do standardowej wersji iPhone'a. Zaprezentowany 12 września smartfon, ma zainstalowany najnowszy system iOS 17, który zachęca swoimi możliwościami i wszechstronnością. Cena iPhone 15 Plus to 5299 zł. Jest to 600 złotych mniej w porównaniu z modelem zeszłorocznym. iPhone 15 Plus dostępny będzie w pięciu kolorystykach: czarnej, żółtej, niebieskiej, zielonej oraz różowej.

Sortuj
Pokaż
KafelkiSzczegóły
Sortuj
Pokaż
KafelkiSzczegóły

Co znajdziesz w iPhone 15 Plus?

Najnowszy model z linii Plus cechuje się podobnymi zaletami, co iPhone 15. Urządzenie obsługuje łączność 5G oraz posiada pamięć RAM 6 GB typu LPDDR5, co przekłada się na szybsze działanie aplikacji. Kolejną wspólną cechą jest ekran Super Retina XDR OLED o rozdzielczości 2796 na 1290 i gęstości 460 PPI. True Tone to kolejna warta uwagi technologia, zastosowana w iPhone 15 Plus. Głównym zadaniem tej funkcji jest dostosowywanie temperatury barw ekranu do otoczenia. Poza tym urządzenie może samowolnie przesuwać pasek jasności, w zależności od natężenia oświetlenia. Celem zatem jest przejrzystość i czytelność treści wyświetlanych na naszym iPhonie oraz mniejsze męczenie wzroku w nocy. W iPhone 15 Plus zamontowany został również znany już użytkownikom iPhonów stopień szczelności urządzenia IP68. Telefony te są odporne na kurz lub piasek. Certyfikat ten pozwala na zanurzenie telefonu w wodzie na maksymalnie 30 minut na maksymalnej głębokości około 6 metrów. Główne różnice między podstawowymi modelami nowych iPhoneów stanową: bateria ze swoją zwiększoną pojemnością, a także większa przekątna wyświetlacza.

 

Procesor w iPhone 15 Plus

Czip A16 Bionic, czyli procesor zastosowany w iPhone'ach 14 z serii Pro. Oferuje on o 18% większą wydajność grafiki i około 10% większą prędkość przetwarzania niż chip zastosowany w iPhone 14 Plus. Większa energooszczędność to kolejna przewaga nad starszym modelem. Jeszcze niedawno Apple przedstawiało go jako najwydajniejszy procesor na rynku. Posiadający 16 miliardów tranzystorów, ten układ scalony został stworzony w 4-nanometrowym procesie. Zauważalnie poprawia efektywność i przepustowość pracy na urządzeniu. Silnik iPhona 15 Plus przyćmiewa jedynie najnowszy Apple A17 Bionic, czyli komponent umieszczony w nowych iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max.

 

Aparat iPhone 15 Plus

Olbrzymia rozdzielczość wykonywanych zdjęć to tylko jeden z powodów, by zainteresować się wyborem najnowszego iPhona 15 Plus. 48-pikselowy aparat dosłownie łączy ze sobą piksele, aby zdjęcia zajmowały mniej miejsca. W ten sposób tworzy on 24-pikselowe zdjęcia, czym dwukrotnie przebija poprzednią generację urządzeń. Wieksze zagęszczenie pikseli pozwala również na uzyskanie 2-krotnego zoomu bez pomocy teleobiektywu. Warto zauważyć, że maksymalny zoom cyfrowy jaki proponuje nam iPhone 15 Plus to 10-krotne przybliżenie. Ulepszono również tryb nocny, a Apple zapewnia wyjątkową jasność przy zachowaniu jakości zdjęć robionych po zmroku. Podjęty został również problem dynamiki fotografii. W iPhonie 15 HDR ma odpowiadać za bardziej realne kolory i niwelować niedoskonałości. Zmiana została wprowadzona w obu aparatach i odpowiada za równowagę cieni oraz grę światłem. Poza wspomnianymi nowinkami iPhone 15 Plus oferuje oczywiście tryby znane z poprzednich generacji tj. zwolnione tempo, panoramę, portret, czy też zmianę proporcji zdjęcia.

Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo