Skontaktuj się z nami

Filtry

Cena
zł  – 
  • 27998zł
  • 27999zł
Rodzaj procesora
Prędkość procesora
Pamięć RAM
Rodzaj dysku
Pojemność dysku
Model karty graficznej

Mac Pro

Potrzebujesz innej konfiguracji? W Cortland możesz kupić komputer w niestandardowej konfiguracji dopasowanej do Twoich potrzeb! Skorzystaj z konfiguratora w produkcie podstawowym lub skontaktuj się z wybranym salonem.

Zobacz także:

    Apple Pro Display     Monitory profesjonalne       Zasilanie awaryjne UPS       Obudowy typu Rack

 

 

Konfiguracja Mac Pro

 

Procesor


Rolę procesorów głównych Maca Pro pełnią najnowsze jednostki z rodziny Intel Xeon E5. Produkowane są w zaawansowanej technologii 22-nanometrowej i mają do 12 rdzeni oraz do 30 MB współdzielonej pamięci podręcznej L3 w jednym chipie.

Najważniejsze cechy procesorów Intel Xeon E5

  • Zintegrowany czterokanałowy kontroler pamięci obsługujący pamięć ECC 1866 MHz z wysoką przepustowością i niskimi opóźnieniami.
  • Hyper-Threading — technologia, dzięki której każdy rdzeń procesora może jednocześnie wykonywać 2 wątki; w efekcie możliwe jest uzyskanie nawet 24 rdzeni wirtualnych w systemie 12-rdzeniowym.
  • Turbo Boost 2.0 — technologia dynamicznego zwiększania wydajności, która automatycznie przyspiesza taktowanie używanych rdzeni procesora, gdy inne nie są akurat potrzebne.

Procesory Intel Xeon E5 z większą liczbą rdzeni mają także większą współdzieloną pamięć podręczną L3. Czterordzeniowy Xeon oferuje 10 MB pamięci podręcznej L3; 6-rdzeniowy oferuje 12 MB pamięci podręcznej L3; 8-rdzeniowy oferuje 25 MB pamięci podręcznej L3; a 12-rdzeniowy oferuje 30 MB pamięci podręcznej L3.

Który procesor wybrać? Jeśli używasz aplikacji, które nie są w dużym stopniu wielowątkowe, to największą korzyść odniesiesz z wysokiej częstotliwości taktowania. Natomiast aplikacje silnie wielowątkowe będą działać najlepiej na procesorach o większej liczbie rdzeni, nawet taktowanych nieco niższą częstotliwością.


Pamięć


Mac Pro może być wyposażony w maksymalnie 64 GB szybkiej pamięci RAM DDR3 ECC 1866 MHz obsługiwanej przez czterokanałowy kontroler. Wybranie większej ilości pamięci pozwala poprawić ogólną wydajność komputera.

Uzyskiwanie dostępu do danych z pamięci operacyjnej jest znacznie szybsze niż uzyskiwanie dostępu do danych z pamięci masowej, dlatego większa ilość pamięci komputera umożliwia szybsze przetwarzanie danych. Skutkuje to większą wydajnością aplikacji — zwłaszcza podczas pracy z dużymi plikami i aplikacjami intensywnie używających pamięci operacyjnej, takimi jak aplikacje graficzne, dźwiękowe i naukowe.

Pamięć SDRAM w Macu Pro korzysta z zaawansowanej technologii, która zapewnia szybkość i niezawodność. Technologia ECC automatycznie wykrywa i koryguje błędy pamięci, co zapewnia zwiększoną niezawodność.

We wszystkich konfiguracjach pamięci operacyjnej Maca Pro stosowane są nierejestrowane moduły DIMM (U-DIMM); wyjątkiem jest konfiguracja z 64 GB pamięci, w której używane są cztery rejestrowane moduły DIMM (R-DIMM) po 16 GB. Modułów R-DIMM i U-DIMM nie można stosować łącznie w jednej konfiguracji.


Pamięć masowa


Mac Pro jest standardowo wyposażony w ultraszybką pamięć masową flash z magistralą PCIe, która działa do 10 razy szybciej niż dysk twardy o prędkości obrotowej 7200 obr./min z interfejsem SATA. Dzięki pamięci masowej PCIe Mac Pro startuje błyskawicznie, aplikacje i duże projekty szybko się otwierają, a system i oprogramowanie bardzo dynamicznie i płynnie reaguje na Twoje polecenia.

Mac Pro ma standardowo 256 GB pamięci masowej flash. Możesz też zamówić konfigurację o pojemności 512 GB lub 1 TB. Im większa pojemność, tym więcej masz miejsca na dokumenty, zdjęcia, muzykę, wideo, aplikacje i szereg innych materiałów. A ponieważ pamięć flash nie zawiera żadnych ruchomych części, jest też cichsza i bardziej niezawodna.
Procesor graficzny


Mac Pro jest standardowo wyposażony w dwie karty graficzne AMD FirePro, każda z maksymalnie 6 GB pamięci VRAM typu GDDR5, co pozwala na realizację wydajnej wizualizacji i wykorzystanie potencjału obliczeniowego procesorów GPU w każdym systemie. Procesory GPU są wewnętrznie połączone magistralami PCI Express 3 x16 o potężnej przepustowości. Procesory GPU FirePro zastosowane w Macu Pro umożliwiają realizację wyjścia wideo zarówno przez porty Thunderbolt 2, jak i port HDMI 1.4, pozwalając na podłączenie maksymalnie trzech monitorów 4K lub maksymalnie sześciu monitorów Apple Thunderbolt Display.

Dwa procesory graficzne AMD FirePro D500 z 3 GB pamięci GDDR5
Mac Pro w konfiguracji z dwoma procesorami AMD FirePro D500 ma zapewnioną jeszcze większą przepustowość pamięci graficznej i moc obliczeniową. Każdy procesor FirePro D500 ma do dyspozycji 3 GB swojej pamięci VRAM podłączonej przez magistralę 384-bitową o przepustowości 240 GB/s. Każdy zawiera 1526 procesorów strumieniowych o łącznej mocy obliczeniowej sięgającej 2,2 teraflopa. FirePro D500 realizuje szybkie obliczenia o podwójnej precyzji z szybkością tylko cztery razy mniejszą niż operacje zmiennopozycyjne o pojedynczej precyzji — co jest o tyle ważne, że w jednostkach D300 i większości GPU klasy popularnej szybkość ta jest aż 16 razy mniejsza.

Dwa procesory graficzne AMD FirePro D700 z 6 GB pamięci GDDR5
W najbardziej wymagających zastosowaniach związanych z modelowaniem 3D, obróbką wideo 4K i wizualizacją naukową najlepszym rozwiązaniem może okazać się Mac Pro z dwiema kartami graficznymi AMD FirePro D700. Każdy procesor FirePro D700 ma do dyspozycji 6 GB swojej pamięci VRAM podłączonej przez magistralę 384-bitową o przepustowości 264 GB/s. Każdy zawiera 2048 procesorów strumieniowych o łącznej mocy obliczeniowej sięgającej 7 teraflopów. FirePro D700 realizuje szybkie obliczenia o podwójnej precyzji z szybkością tylko cztery razy mniejszą niż operacje zmiennopozycyjne o pojedynczej precyzji — co jest o tyle ważne, że w jednostkach D300 i większości GPU klasy popularnej szybkość ta jest aż 16 razy mniejsza.

Uwaga: Procesory GPU AMD FirePro w Macu Pro obsługują maksymalnie dwie pasywne przejściówki DVI, takie jak przejściówka Apple z Mini DisplayPort na DVI. Do pracy z więcej niż dwoma monitorami DVI można użyć przejściówek aktywnych, takich jak przejściówka Apple z Mini DisplayPort na podwójne DVI.