
Technologia chemiczna
Klaudia
Politechnika Wrocławska, Wrocław
Cześć! Nazywam się Klaudia i jestem studentką Technologii Chemicznej z Politechniki Wrocławskiej.
Podczas studiów sprzęt Apple towarzyszył mi na każdym kroku. Omówię tutaj dwa zestawy sprzętowe, które sprawią, że studiowanie nie stanie się przymusem, a tylko przyjemnością. Zapraszam do czytania!

Technologia chemiczna
Klaudia
Politechnika Wrocławska, Wrocław
Cześć! Nazywam się Klaudia i jestem studentką Technologii Chemicznej z Politechniki Wrocławskiej.
Podczas studiów sprzęt Apple towarzyszył mi na każdym kroku. Omówię tutaj dwa zestawy sprzętowe, które sprawią, że studiowanie nie stanie się przymusem, a tylko przyjemnością. Zapraszam do czytania!
Apple dla przyszłego
chemika
W życiu każdego pilnego studenta, ważna jest systematyczność i jakość wykonywanej pracy. Posiadanie spójnych notatek, kalendarza czy nawet poczty w każdym urządzeniu potrafi w dużym stopniu ułatwić życie.

Zestaw małego
chemika
przedstawię Wam najbardziej wydajnego ultrabooka na rynku – MacBooka Air M1 oraz iPhone’a 12. Jest to bez wątpienia moje ulubione duo, od którego powinien zacząć każdy początkujący fan marki Apple. Więc jeżeli masz już jedną z tych rzeczy, uzupełnij jej parę.
MacBooka Air zabieram ze sobą na każdy wykład. Dzięki wydajnemu procesorowi M1, żywotność baterii przekracza ponad 10 godzin, co w zupełności wystarcza nawet na te najdłuższe wykłady. W aplikacji Notatki, mam sporządzoną strukturę wszystkich przedmiotów z materiałami wymaganymi do nauki. Dzięki temu, nie tracę czasu w drodze na zajęcia, bo są one również dostępne z poziomu mojego iPhone’a.
Bez AirPodsów, nie wyobrażam sobie nauki zdalnej. Dzięki nim, mogę odejść od MacBooka na kilkanaście metrów, np. do kuchni zaparzyć sobie spokojnie herbatę, a mimo to ciągle jestem na wykładzie.

Zestaw
godny polecenia
Poza chemią interesuje się również szeroko pojętym marketingiem oraz tworzeniem różnego rodzaju contentu w Social Mediach. Posiadanie iPhone’a 12 Pro z najlepszą dostępną na rynku optyką jest w tym przypadku podstawą. Dzięki sensorowi Lidar zdjęcia portretowe wychodzą o niebo lepsze niż w przypadku poprzednich wersji.
Montowanie i renderowanie filmów, wymaga dużej ilości pamięci RAM, dlatego w tym przypadku wybrałam najnowszego MacBooka Pro w wariancie 16 GB. Dzięki temu, mam pewność, że montaż przebiegnie bez większych problemów. Na pewno zaskoczy Cię ekosystem, który ma do zaoferowania wiele wydajnych i banalnych w obsłudze funkcji, jak np. przesyłanie nagrań 4K w zaledwie kilka sekund poprzez AirDrop.

Świetne akcesoria!
AirPodsy Pro pozwalają mi na spokojną pracę na korytarzu uczelni, wygłuszając całe otoczenia praktycznie do zera. Dzięki temu jestem dużo bardziej produktywna i nie muszę poświęcać tak dużo czasu na pracę jak wcześniej.
A jeżeli Wasza torebka jest również bardzo duża, polecam założyć do kluczy AirTag, który pozwoli w bardzo łatwy sposób zlokalizować Wasze klucze. Często, gdy w pośpiechu wychodzę z domu, aplikacja Lokalizator ogranicza mój poziom stresu, bo zawsze potrafi wskazać miejsce, gdzie one się znajdują.

Niezbędne aplikacje
do Twojej pracy.
Moją pasją są również podróże, dlatego w wolnych chwilach korzystam z aplikacji Duolingo, do poznawania podstawowych zwrotów. Dzięki szybkim i krótkim lekcjom, można zdobywać punkty i odblokowywać nowe poziomy, rozwijając przy tym przydatne na co dzień umiejętności komunikacyjne. Aplikacja gwarantuje również stałą motywację w kształtowaniu nauki języka dzięki ciekawym wyzwaniom i przypomnieniom.
Dodatkowo, ze względu na kierunek, który studiuje przydatna stała się aplikacja Chemia. Zawiera ona wszystkie przydatne informacje z zakresu podstawowej chemii, które wykorzystuje się podczas całego toku studiów, np. przy rozwiązywaniu zadań obliczeniowych bądź pisaniu rozwiązań chemicznych. A to wszystko z poziomu iPhone’a, iPada lub AppleWatcha.
Moją ulubioną aplikacją na MacBooku jest FaceTime, który pozwala mi dzwonić oraz odbierać połączenia z poziomu komputera. Rozmowa w ten sposób to czysta przyjemność, bo nie mam obawy, że nie odbiorę połączenia, gdy telefon znajduje się głęboko w torebce.

„Z pewnością ułatwi to codzienne, studenckie życie, a wykłady, czy też ćwiczenia będą dużo przyjemniejsze do przetrwania.”
Powodzenia!

Wszyscy ambasadorzy
Poznaj team iStudies w roku akademickim 2020/21
Anita
Szkoła Główna Handlowa
Julia
Politechnika Warszawska
Dominik
Politechnika Warszawska
Ivo
Uniwersytet Warszawski
Julia
Uniwersytet Gdański
Kaja
Politechnika Wrocławska
Filip
Politechnika Gdańska
Marek
Wyższa Szkoła Bankowa, Wrocław
Kuba
Politechnika Wrocławska
Klaudia
Politechnika Wrocławska
Agata
Politechnika Gdańska
Kacper
Uniwersytet Gdański
Klaudia
Uniwersytet Papieski, Kraków
Jacek
Politechnika Rzeszowska
Kaja
Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków
Kuba
Uniwersytet Jagielloński
Zostań jednym z nas!
Chcesz zostać Ambasadorem iStudies? Co roku, w sierpniu i wrześniu, prowadzimy nowy nabór i rozszerzamy program o kolejne uczelnie. Śledź nasze media społecznościowe, aby nie przegapić procesu rekrutacyjnego!