Mój koszyk
Edukacja i zabawa
  •  
     - 

Edukacja i zabawa

Zapoczątkuj w dziecku pasję do nauki i techniki dzięki nowoczesnym zabawkom edukacyjnym. Zachęć do pierwszych zadań z programowania, pomóż w nauce logicznego myślenia. Zapoznaj się z bogatą ofertą zabawek edukacyjny w Cortland i znajdź prezent dla dzieci w każdym wieku.

Sortuj
Pokaż
KafelkiSzczegóły
Sortuj
Pokaż
KafelkiSzczegóły

Rozwijaj pasje od najmłodszych lat

Znalezienie własnej pasji wielu ludziom zajmuje całe lata. Im szybciej zaczniemy poszukiwanie hobby, tym więcej możemy na tym polu osiągnąć. Celem zabawek edukacyjnych jest ogólny rozwój dziecka, ale również pomoc w znalezieniu dziedziny, która być może stanie się potem życiową pasją. Zabawki interaktywne dla najmłodszych dzieci ciekawych świata, a także roboty do nauki programowania dla starszych, mogą stać się źródłem różnych zainteresowań.

Dla dzieci, które lubią muzykę

W Cortland znajdziesz nie tylko zabawki dla przyszłych programistów, ale również dla młodych artystów. A może jednych i drugich? Taką rozrywką dla muzykalnych dzieci, którym niestraszne nowe technologie mogą być Wonder cymbałki. Robot, który gra na dzwonkach może zostać zaprogramowany do odtwarzania konkretnych melodii. Dzięki specjalnej aplikacji, na tablecie dziecko może zająć się programowaniem, a potem słuchać efektów swoich działań w postaci dźwięków cymbałków. Zabawka nie tylko uczy podstawowych zasad programowania, ale jednocześnie pobudza kreatywność i zachęca do komponowania swoich pierwszych piosenek.

Rozszerzona rzeczywistość AR dla nauki

Każdy z rodziców pamięta, jak żmudna bywała nauka z tradycyjnych podręczników. Ściany tekstu z pewnością nie przykuwały uwagi dzieci na długo. Dzisiejsze możliwości techniki, a w szczególności rozszerzonej rzeczywistości AR sprawiają, że nauka może być znacznie ciekawsza i nie musi ograniczać się wyłącznie do czytania ściany tekstu. AR może być przydatnym narzędziem w wielu dziedzinach.
Dla przykładu Shifu Plugo STEM Wiz Pack to zestaw klocków z grami AR do nauki matematyki i języków. W aplikacji znajdziemy pięć gier, które opierają się na rozwiązywaniu zagadek, odkrywaniu tajemnic i rozwijaniu poszczególnych umiejętności. Plugo Letters uczy pojęć gramatycznych, części mowy, rozwija umiejętność budowania wypowiedzi, a także poszerza słownictwo. Z kolei w Plugo Count rozszerzona rzeczywistość pomoga zrozumieć zależności między liczbami, rozwija logiczne rozumowanie i umiejętność rozwiązywania problemów.

 

AR pomaga również w nauce geografii i historii. Tutaj polecamy gorąco Shifu Orboot Dinos, czyli interaktywny globus edukacyjny. Dziecko dowie się z niego najważniejszych informacji o życiu i występowaniu dinozaurów. Aparat w tablecie skanuje dowolne miejsce na globusie, a na ekranie wyświetla się historyczny gad i informacje na jego temat. Zabawka ta została nagrodzona w licznych konkursach, gdyż rozwija w dzieciach ciekawość i dostarcza wielu rozmaitych wiadomości.

 

Dla dzieci, które fascynują się kosmosem, polecamy inny interaktywny globus Shifu Orbot. Wraz z tą zabawką można wybrać się w podroż na Marsa i poznawać fakty i ciekawostki na temat misji kosmicznych.

Gry edukacyjna na iPada

iPad w rękach dziecka nie musi służyć wyłącznie do oglądania bajek na YouTube. Jeśli zainstalujesz na urządzeniu Osmo Genius Kit, zapewnisz dziecku wiele godzin zabawy, które niesie za sobą sporo wiedzy. Zestaw zawiera pięć gier na iPada: klocki tangram, puzzle do nauki liter, cyfr oraz aplikacje: Masterpiece (wspiera rozwój kreatywności), Newton (nauka zasad fizyki oraz umiejętności rozwiązywania problemów). Dużym plusem jest możliwość dostosowania gier do dzieci w każdym wieku. Osmo Genius Kit zawiera również wirtualne akwarium. Interfejs gry przedstawia fascynujący podwodny świat pełen kolorowych ryb. Dzieci mogą zebrać ponad 90 różnych gatunków.

Zapoznaj się z wszystkimi zabawkami edukacyjnymi dostępnymi w Cortland i sprezentuj dziecku zarówno zabawę, jak i sporą dawkę wiedzy. Zabawki w naszym sklepie posiadają wskazówki co do wieku użytkowników, zatem bez trudu wybierzesz właściwy prezent.

 

Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo