Skontaktuj się z nami

Calibrite ColorChecker Classic Mega

CALB507
 · 
467FAE
Calibrite ColorChecker Classic Mega
Calibrite ColorChecker Classic Mega ColorChecker Classic Mega znajdzie zastosowanie w sytuacjach, które wymagają, aby wzorzec znajdujący się w bardzo dużej odległości od aparatu nadal mógł być obrazowany z rozdzielczością...
Dostępny na zamówienie
W magazynie
+
 
Cena: 10 748,99 
(8 739,02 zł bez VAT)

Calibrite ColorChecker Classic Mega

ColorChecker Classic Mega znajdzie zastosowanie w sytuacjach, które wymagają, aby wzorzec znajdujący się w bardzo dużej odległości od aparatu nadal mógł być obrazowany z rozdzielczością wystarczającą do dokonywania korekty barw. Wersja Mega o wymiarach 1020 x 1520mm to największy wzorzec w rodzinie ColorChecker Classic, będący idealnym narzędziem do poniższych zastosowań i nie tylko:

 

Szeroki kąt: krajobraz, przestrzeń miejska, fotografowanie z dużego dystansu

Fotografowanie wydarzeń: koncerty, kościoły, rozgrywki sportowe, inne wydarzenia

Fotografowanie z powietrza: z wykorzystaniem dronówWzorce ColorChecker to idealne narzędzia do tworzenia niestandardowych profili (DNG oraz ICC), korekty neutralnego balansu bieli i ekspozycji oraz standard dla korekcji kolorów.

Wzorce zapewniają obiektywny standard porównawczy, który pomaga określić dokładny balans kolorów dla dowolnego systemu odwzorowania barw. Zapewnia niezbędny standard do porównywania, mierzenia i analizowania różnic w reprodukcji kolorów w różnych procesach – pozwalając na uniknięcie kosztownych błędów.

 

Funkcje

Wzorzec ColorChecker zawiera 24 naukowo zaprojektowane pola kolorystyczne, które od ponad 40 lat są referencyjnym standardem branżowym. Wzorzec zaprojektowano z myślą o dostarczaniu prawdziwych i przewidywalnych barw, co umożliwia fotografom i filmowcom pełną kontrolę koloru w każdych warunkach oświetleniowych.

Każde z 24 naukowo opracowanych pól kolorystycznych reprezentuje kolory obiektów znajdujących się w naszym otoczeniu, takich jak ludzka skóra, liście czy niebo oraz ten sam stopień odbijanego światła we wszystkich częściach widzialnego widma. Reprezentatywne pola odzwierciedlają kolory naturalnych obiektów w każdych warunkach oświetleniowych i każdym procesie reprodukcyjnym. Każda próbka formułowana jest indywidualnie, aby uzyskać czysty, równomierny i bogaty kolor.

Przez ostatnią dekadę perfekcjoniści wykorzystują wzorce ColorChecker do tworzenia profili DNG w Adobe Lightroom® oraz Photoshop®. Teraz możesz tworzyć profile ICC aparatu także dla Capture One® (lub innego oprogramowania obsługującego profil ICC) korzystając jednocześnie z wzorca ColorChecker Classic oraz oprogramowania X-Rite ColorChecker Camera Calibration. Dokładne kolory dla każdej sceny uzyskasz już na etapie fotografowania, dzięki dopasowaniu warunków oświetleniowych, aparatu i obiektywu oszczędzając czas na edycji.

Korzystanie z wzorca Classic jest bardzo proste. Uchwyć ColorChecker Classic na zdjęciu lub nagraniu wideo, a następnie podczas edycji, wykorzystaj go do porównania, pomiaru oraz analizy różnic podczas reprodukcji kolorów w każdym systemie odwzorowywania barw.

Wzorzec Classic to doskonałe narzędzie do całościowych korekt w oparciu o precyzyjne informacje kolorystyczne. Jeśli robisz dużo zdjęć w danej sesji, które wymagają takiej samej korekty kolorystycznej, zdajesz sobie sprawę, że edycja kilku z nich i zastosowanie naniesionych zmian na pozostałe obrazy, może skutkować zmianą kolorów, których nie zamierzałeś zmieniać. Ujęcie wzorca ColorChecker Classic w tych samych warunkach oświetleniowych co zdjęcia w sesji, będzie stanowić punkt odniesienia. Dzięki temu można zaobserwować jak naniesione zmiany wpłyną na resztę zdjęć, zanim zostaną wprowadzone w życie.

Ten obiektywny standard porównawczy pomoże uniknąć kosztownych pomyłek i długich prób dopasowywania kolorów podczas edycji zdjęć lub korekty kolorystycznej.

Obsługa przez oprogramowanie firm trzecich:

  • Adobe Photoshop oraz Adobe Lightroom przez bezpłatny plugin
  • Color Finale
  • Black Magic DaVinci Resolve dla korekty kolorystycznej podczas edycji wideo
  • Hasselblad Phocus dla tworzenia profili ICC aparatów cyfrowych
  • 3DLUT Creator

 

Specyfikacja

  • Liczba wzorców: 1
  • Liczba pól kolorystycznych: 24
  • Wymiary wzorca: 1020 x 1520mm
  • Zakres wilgotności: 85% lub mniej

Producent

Producent:
Calibrite

Ratyraty Credit Agricole

LeasingPKO Leasing

NajemApple Financial Services Cortland