Mój koszyk

Szybka naprawa problemów z Wi-Fi.

  |  Poradniki

Jeżeli z jakiegoś powodu miewacie problem z siecią Wi-Fi i jesteście pewni, że wina nie leży po stronie routera, istnieją trzy proste tricki, które w mgnieniu oka powinny przywrócić dostęp do Internetu.

Szybka naprawa problemów z Wi-Fi.

 

Sposób pierwszy


Wchodzimy do Preferencji systemowych, po czym klikamy na ikonę Sieci. Po lewej stronie znajduje się pasek, z którego powinniśmy wybrać zakładkę Wi-Fi, a następnie Zaawansowane.  

 

Szybka_naprawa_problemów_z_Wi-Fi- 

Na liście Preferowanych sieci znajdujemy sieć, która sprawia problemy oraz wszystkie inne, które uznajemy za zbędne. Usuwamy je przyciskiem „—’’.  


Po zaprowadzeniu porządku należy dodać za pomocą symbolu „+” sieć, z którą chcemy łączyć się automatycznie po wybudzeniu.

 

wi-fi-preferowane-sieci 

Sposób drugi


Wchodzimy do Preferencji systemowych, po czym klikamy na ikonę Sieci. Po lewej stronie znajduje się pasek, z którego powinniśmy wybrać zakładkę Wi-Fi, a następnie Zaawansowane

 

Szybka_naprawa_problemów_z_Wi-Fi- 

Wybieramy DNS i zerkamy na białą tabelę po lewej stronie. Za pomocą „—’’ usuwamy wszystkie serwery DNS, po czym klikamy na „+” i wpisujemy 0.0.0.0 


Potwierdzamy zmiany i wychodzimy z Preferencji systemowych. Komputer powinien po chwili automatycznie połączyć się z siecią.

 

wifi-preferowane-sieci 

Sposób trzeci


W OS X Mavericks znajduje się opcja diagnostyki sieci bezprzewodowej. Aby ją uruchomić, wystarczy kliknąć w ikonę Wi-Fi na pasku menu, przytrzymując przy tym lewy alt. Naszym oczom powinna ukazać się długa lista, z której wybieramy ostatnią pozycję – Diagnostyka sieci bezprzewodowej. Wpisujemy hasło administratora i zlecamy wykonanie diagnostyki. Po jej ukończeniu powinien pojawić się raport diagnostyczny oraz propozycje rozwiązania problemu.

 

diagnostyka-sieci-bezprzewodowej 

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo