Mój koszyk

Szybka naprawa problemów z Wi-Fi.

  |  Poradniki

Jeżeli z jakiegoś powodu miewacie problem z siecią Wi-Fi i jesteście pewni, że wina nie leży po stronie routera, istnieją trzy proste tricki, które w mgnieniu oka powinny przywrócić dostęp do Internetu.

Szybka naprawa problemów z Wi-Fi.

 

Sposób pierwszy


Wchodzimy do Preferencji systemowych, po czym klikamy na ikonę Sieci. Po lewej stronie znajduje się pasek, z którego powinniśmy wybrać zakładkę Wi-Fi, a następnie Zaawansowane.  

 

Szybka_naprawa_problemów_z_Wi-Fi- 

Na liście Preferowanych sieci znajdujemy sieć, która sprawia problemy oraz wszystkie inne, które uznajemy za zbędne. Usuwamy je przyciskiem „—’’.  


Po zaprowadzeniu porządku należy dodać za pomocą symbolu „+” sieć, z którą chcemy łączyć się automatycznie po wybudzeniu.

 

wi-fi-preferowane-sieci 

Sposób drugi


Wchodzimy do Preferencji systemowych, po czym klikamy na ikonę Sieci. Po lewej stronie znajduje się pasek, z którego powinniśmy wybrać zakładkę Wi-Fi, a następnie Zaawansowane

 

Szybka_naprawa_problemów_z_Wi-Fi- 

Wybieramy DNS i zerkamy na białą tabelę po lewej stronie. Za pomocą „—’’ usuwamy wszystkie serwery DNS, po czym klikamy na „+” i wpisujemy 0.0.0.0 


Potwierdzamy zmiany i wychodzimy z Preferencji systemowych. Komputer powinien po chwili automatycznie połączyć się z siecią.

 

wifi-preferowane-sieci 

Sposób trzeci


W OS X Mavericks znajduje się opcja diagnostyki sieci bezprzewodowej. Aby ją uruchomić, wystarczy kliknąć w ikonę Wi-Fi na pasku menu, przytrzymując przy tym lewy alt. Naszym oczom powinna ukazać się długa lista, z której wybieramy ostatnią pozycję – Diagnostyka sieci bezprzewodowej. Wpisujemy hasło administratora i zlecamy wykonanie diagnostyki. Po jej ukończeniu powinien pojawić się raport diagnostyczny oraz propozycje rozwiązania problemu.

 

diagnostyka-sieci-bezprzewodowej 

Ostatnio na blogu
Nagrywanie rozmów iPhone
Nagrywanie rozmów iPhoneZastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka...
Kontrola rodzicielska iPhone
Kontrola rodzicielska iPhoneProducent Apple zadbał o to, aby jego urządzenia były dostosowane do potrzeb różnych...
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?Słuchawki do iPhone’a to jedne z podstawowych akcesoriów, których...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo