Mój koszyk

Skracacz linków jako rozszerzenie Safari.

  |  Poradniki

Jeśli tak jak ja nie lubicie udostępniać długich linków, zapewne często korzystacie z różnego rodzaju stron, które oferują ich darmowe skrócenie do prostego adresu. Możecie to również zrobić przez bezpłatne rozszerzenie Safari.

Skracacz linków jako rozszerzenie Safari.

 

 

Instalacja jest naprawdę prosta i rozpoczyna się od otworzenia przeglądarki, a następnie wejścia na tę stronę Apple. Na dole, w pasku „Search Extensions”, wpisujemy „shortener”. Sekundę później naszym oczom powinno ukazać się co najmniej kilka wyników. Z listy dostępnych rozszerzeń wybieracie te, które najbardziej odpowiada Waszym oczekiwaniom. To oczywiście tylko skracacz linków, więc nie ma zbytnio nad czym się zastanawiać. Tak naprawdę wszystkie aplikacje robią to samo, ale my polecamy Wam przede wszystkim Shortly, ponieważ umożliwia wybór serwisu, w oparciu o który mają zostać skrócone adresy www, a także zapisywanie statystyk (np. w postaci kliknięć w link) na koncie Google lub Bitly. Mała rzecz, ale naprawdę przydatna. Jeśli zdecydujecie się właśnie na to rozszerzenie, klikacie „Install now” i po chwili powinniście zauważyć nową ikonę na pasku narzędzi w Safari. Jeśli tak się nie stało, w lewym górnym rogu, na prawo od logo Apple, wybieracie Safari, a następnie Preferencje. Przechodzicie do przedostatniej zakładki Rozszerzenia i włączacie nowy plug-in. Gdybyście zechcieli zmienić położenie ikony na pasku narzędzi, kliknijcie prawym przyciskiem myszy w puste miejsce obok pola, w które wpisujecie adresy internetowe. Powinna pojawić Wam się opcja, dzięki której możecie dostosować to miejsce według własnych upodobań.

 

Skracacz_linków_jako_rozszerzenie_Safari- 

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo