Mój koszyk

Nagrywanie rozmów iPhone

  |  

Zastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka opcji. Przede wszystkim urządzenia iPhone nie posiadają wbudowanej funkcji nagrywania rozmów. W związku z tym niezbędne jest skorzystanie z zewnętrznych aplikacji. Z tego artykułu dowiesz się, które z nich są polecane oraz czy nagrywanie rozmów iPhone jest w ogóle legalne. Zapraszamy do lektury. 

Nagrywanie rozmów iPhone

 

Brak wbudowanej funkcji nagrywania rozmów w iPhone

Zgodnie z polityką firmy Apple telefony iPhone są pozbawione funkcji nagrywania rozmów. Dotyczy to zarówno rozmów przychodzących, jak i wychodzących. Osoby zarządzające Apple tłumaczą to tym, że jest to zgodne ze stosowaną przez nich polityką prywatności. Ponadto wielu użytkowników jest przeciwnych uwzględnianiu tego typu funkcji w telefonach. Apple wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym że nie ma możliwości na nagrywanie rozmowy iPhone’em. Jest to możliwe po zastosowaniu zewnętrznej aplikacji. 

 

Użycie zewnętrznych aplikacji

Szukasz odpowiedzi na to, jak włączyć nagrywanie rozmowy w iPhone? Nie szukaj tej funkcji w telefonie. Zgodnie z polityką Apple nie jest dostępny rejestrator rozmów telefonicznych iOS. W tym celu musisz skorzystać z zewnętrznych aplikacji. Wybrane z nich w kilku zdaniach opisano poniżej. 

 

Call Recorder

To darmowa aplikacja do nagrywania rozmów iPhone, która sprawdza się zarówno przy połączeniach przychodzących, jak i wychodzących. Jest prosta w obsłudze i cieszy się dobrymi opiniami użytkowników. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z przesyłania pliku na e-mail lub do chmury.

 

TapeACall Pro

Bez dwóch zdań TapeACall Pro należy do najpopularniejszych aplikacji do nagrywania rozmów na urządzeniach z systemem iOS. Nagrania te można zapisywać i udostępniać. Dotyczy to połączeń przychodzących i wychodzących. 

 

RecMyCalls

Prosta w użytkowaniu aplikacja RecMyCalls przypadła do gustu właścicielom iPhone’ów. Ze względu na swoją funkcjonalność, może być wykorzystywana tam, gdzie nagrywanie rozmów jest bardzo ważne. Dotyczy to m.in. działów obsługi klienta, gdzie rozmowy są rozkładane na czynniki pierwsze i analizowane. Wszystko po to, aby podnieść standard świadczonych usług. 

 

Rev Call Recorder

Czwartą z rekomendowanych przez nas aplikacji jest Rev Call Recorder. Tu ciekawą funkcją dodatkową jest transkrypcja nagrań, dzięki czemu otrzymuje się je również w wersji pisanej. Dla wielu użytkownikow to duże ułatwienie, dlatego aplikacja ta cieszy się dobrymi opiniami w AppStore. 

 

Aplikacje do nagrywania rozmów – którą wybrać?

Wybór aplikacji do nagrywania rozmów na telefonach iPhone zależy od kilku czynników. Choć standardowo są to programy bezpłatne, to jednak korzystanie z ich zaawansowanych funkcji wiąże się z dodatkowymi kosztami. Warto sprawdzić dostępne plany i zakres funkcjonalności dostosować do swoich potrzeb. Wybierz aplikację rekomendowaną przez użytkowników oraz taką, która jednocześnie będzie dla Ciebie optymalna pod względem kosztów jej eksploatacji. 

 

Czy nagrywanie rozmów jest legalne?

Prawo w tym zakresie nie jest jednoznaczne. Co do zasady nagrywanie rozmowy telefonicznej bez wiedzy i zgody jej uczestników jest zabronione. Zgodnie z polskim prawem działanie takie ma znamiona czynu niedozwolonego i grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Sytuacja wygląda nieco inaczej w momencie, gdy osobą nagrywającą jest uczestnik rozmowy. W takiej sytuacji nie ma tu już znamion przestępstwa. Istnieją jednak interpretacje prawne, które wskazują na to, że nagrywanie rozmowy przez jej uczestnika może naruszać dobra osobiste drugiej strony. Wówczas jest to bezprawne, choć nie ma znamion przestępstwa. Jeszcze inaczej wygląda to w przypadku przedsiębiorców i przepisów RODO. W takiej sytuacji niezbędne jest poinformowanie drugiej strony o nagrywaniu rozmowy i uzyskanie od niej zgody na nagranie. 

 

Jak legalnie nagrywać rozmowy?

Aby nagrywanie rozmów na iOS (lub innym systemie) było legalne, należy spełnić określone warunki. Przede wszystkim na początku rozmowy należy poinformować drugą stronę o nagrywaniu oraz uzyskać od niej zgodę. To niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych. Wiesz już, jakie są aplikacje do nagrywania rozmów iPhone i czy jest to legalne. Teraz możesz świadomie korzystać z tej funkcji.

Ostatnio na blogu
Nagrywanie rozmów iPhone
Nagrywanie rozmów iPhoneZastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka...
Kontrola rodzicielska iPhone
Kontrola rodzicielska iPhoneProducent Apple zadbał o to, aby jego urządzenia były dostosowane do potrzeb różnych...
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?Słuchawki do iPhone’a to jedne z podstawowych akcesoriów, których...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo