Mój koszyk

Nagrywanie ekranu iPhone’a poradnik krok po kroku

  |  

Nagrywanie ekranu iPhone’a to funkcja, która może przydać się w wielu codziennych sytuacjach. Dzięki temu możesz zapisać w plikach materiał, który następnie można dystrybuować do innych osób lub powracać do niego we własnym zakresie. Wbrew pozorom korzystanie z tej opcji w telefonach Apple nie jest skomplikowane. Z tego artykułu dowiesz się krok po kroku jak włączyć nagrywanie ekranu iPhone’a. 

Nagrywanie ekranu iPhone’a poradnik krok po kroku

 

Jak nagrywać ekran w iPhone?

Odpowiedzmy sobie na pytanie, jak nagrać ekran iPhone’a. Nie potrzebujesz do tego dedykowanych aplikacji. Wszystko dlatego, że producent Apple zadbał o to, aby fabrycznie w swoich telefonach udostępnić narzędzie, które umożliwia nagrywanie ekranu na iPhone. To jedna z przewag telefonów tego producenta nad rozwiązaniami konkurentów opartymi na systemie operacyjnym Android. 

 

W przypadku telefonów z systemem iOS 14 lub nowszym, włączanie funkcji jest szybkie i bardzo intuicyjne. Wystarczy rozwinąć górną belkę smartfona (rozpoczynając od prawego górnego rogu ekranu).

W menu wyboru pojawi się ikonka kropki otoczonej kółkiem, która nawiązuje do klasycznego znaku nagrywania. Po jej kliknięciu, po upływie trzech sekund rozpocznie się nagrywanie z ekranu iPhone’a. Gdy proces się rozpocznie, to kolor ikony nagrywania będzie miał kolor czerwony, a aktualna godzina również podświetli się na czerwono.

Aby zatrzymać nagrywanie, wystarczy kliknąć w aktualną godzinę i wybrać opcję Zatrzymaj. Materiał pojawi się w aplikacji Zdjęcia. Jeżeli przed włączeniem nagrywania przytrzymasz przycisk dłużej, to rozwinie się menu z dodatkowymi opcjami. 

 

Może zdarzyć się też, że w wybranych systemach iOS nie ma ikonki nagrywania w Centrum sterowania. Wówczas warto zastanowić się nad tym, jak dodać nagrywanie ekranu iPhone’a. W tym celu należy przejść do Ustawień telefonu. Następnie wejść w Centrum sterowania i wybrać opcję Więcej narzędzi. Na tym poziomie wystarczy odnaleźć Nagranie z ekranu i wcisnąć zielonego plusa, aby dodać tę funkcję do Centrum Sterowania. 

 

Nagrywanie ekranu iPhone’a z dźwiękiem

We wcześniejszym punkcie przedstawiliśmy, jak wygląda opcja: nagraj ekran iPhone’a. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy możliwe jest nagrywanie ekranu z dźwiękiem w iPhone. Oczywiście, że tak. Wystarczy przytrzymać dłużej ikonkę nagrywania ekranu. Wówczas pojawią się dodatkowe opcje. Jedną z nich jest wybór rodzaju nagrywania z włączonym lub wyłączonym mikrofonem. Standardowa konfiguracja włącza nagrywanie bez dźwięku. Można jednak go włączyć poprzez kliknięcie ikonki mikrofonu. Wtedy podczas nagrywania ekranu jednocześnie będzie rejestrowany głos użytkownika. To bardzo wygodne rozwiązanie wtedy, gdy podczas pracy na telefonie chce się komentować wykonywane czynności. Sprawdzi się to m.in. przy szkoleniach lub przekazywaniu innym osobom informacji. 

 

Dużym atutem telefonów Apple jest to, że opcja nagrywania ekranu iPhone’a dostępna jest również podczas używania aplikacji do spotkań online. Dzięki temu można zapisać wideokonferencje na później i swobodnie do niej wracać. Ma to duże znaczenie w przypadku szkoleń merytorycznych, produktowych lub innych transmisji online. Zapisanie materiału w pamięci telefonu umożliwia swobodny powrót do niego wtedy, gdy użytkownik tego potrzebuje. 

 

Kiedy wykorzystać nagrywanie ekranu?

Tak naprawdę nagrywanie ekranu w telefonach iPhone może przydać się w wielu codziennych sytuacjach. Najczęściej korzystamy z tej opcji wtedy, gdy chcemy przekazać coś drugiej osobie, która nie ma dostępu do danych treści. Wystarczy nagrać materiał, a następnie go udostępnić. To zdecydowanie efektywniejsze rozwiązanie, niż wykonywanie wielu zrzutów ekranu. Ponadto podczas nagrywania ekranu można na bieżąco komentować wykonywane czynności. Ma to znaczenie w przypadku nauki obsługi jakiejś aplikacji lub programu. To wykorzystanie funkcji rejestrowania ekranu iPhone’a przydaje się zarówno w życiu prywatnym, jak i w zawodowym. Jest to wygodne i intuicyjne rozwiązanie, które powinien poznać każdy użytkownik iPhone’a. 

 

Aplikacje do nagrywania ekranu

Wiemy już, jak ustawić nagrywanie ekranu iPhone’a w ramach wgranych przez producenta funkcjonalności. Alternatywą jest skorzystanie z aplikacji do nagrywania ekranu iPhone’a. Przed ich instalacją warto zapoznać się z opiniami użytkowników, oceną ekspertów Apple oraz kompatybilnością z telefonem. Wszystko po to, aby unikać instalowania aplikacji i programów do nagrywania ekranu iOS z wątpliwych źródeł. 

 

Wśród dostępnych aplikacji służących do nagrywania ekranu iPhone’a i odbijania go na PC znajdują się:

  • Apeaksoft iOS Screen Recorder;
  • reflektor;
  • AirSever.

 

Do rekomendowanych rozwiązań do nagrywania ekranu iPhone’a i odbijania go na Mac należą:

  • X-Mirage;
  • ScreenFlow;
  • QuickTime Player.

 

W przypadku starszych systemów iOS do nagrywania ekranu iPhone’a niezbędne może być skorzystanie z aplikacji na iOS do nagrywania ekranu. Wśród polecanych przez ekspertów znajdują się:

  • BB Rec;
  • AirShou;
  • iRec;
  • Vidyo.

 

Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonalnościami i parametrami wybranych z nich. Funkcja nagrywania ekranu telefonu iPhone okazuje się być bardzo przydatna i warto wiedzieć, jak z niej skorzystać. Dzięki temu można jeszcze efektywniej korzystać z urządzenia w celach zawodowych i prywatnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie warto skonsultować się z autoryzowanym punktem serwisowym Apple. Eksperci Cortland odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Ostatnio na blogu
Nagrywanie rozmów iPhone
Nagrywanie rozmów iPhoneZastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka...
Kontrola rodzicielska iPhone
Kontrola rodzicielska iPhoneProducent Apple zadbał o to, aby jego urządzenia były dostosowane do potrzeb różnych...
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?Słuchawki do iPhone’a to jedne z podstawowych akcesoriów, których...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo