Mój koszyk

Jak zmienić język w iPhone?

  |  

Podróżujesz i chcesz zmienić język lub region w iPhonie? A może masz nowe urządzenie i chcesz dostosować je do swoich potrzeb? Na szczęście zmiana języka w iPhonie nie jest skomplikowana. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć. W tym artykule eksperci Cortland przedstawiają, jak zmienić język iPhone’a. 

Jak zmienić język w iPhone?

 

Zmiana języka w iPhone krok po kroku

Język i region urządzenia wybiera się już na etapie konfigurowania telefonu po jego pierwszym włączeniu. Później można to jeszcze zmienić. W tym celu wchodzi się w Ustawienia i wybiera opcję Ogólne -> Język i region. Z tego poziomu można zmienić język systemu iOS oraz wybrać płeć gramatyczną. Następnie wybiera się opcję Udostępnij wszystkim aplikacjom.

 

Dostosowanie regionu

Podróżujące osoby mogą również dostosować region, w którym przebywają. Należy zalogować się do konta Apple ID. Następnie z poziomu ustawień zmienia się kraj/region, w którym się przebywa. Przekłada się to m.in. na modyfikację rozwiązań stosowanych w ramach płatności w danym kraju lub regionie. W związku z tym przed modyfikacją tych danych warto zapoznać się z tym, z czym to się wiąże. 

 

Zmiana języka klawiatury iPhone’a

Jak zmienić klawiaturę na iPhonie? Użytkownik może wybrać klawiaturę lub funkcję Dyktowania w różnych językach. W tym celu przechodzi się do aplikacji Ustawienia. Tam należy kliknąć w Ogólne, a następnie w Klawiatura. Z tego poziomu możliwe jest dodawanie klawiatury, usuwanie klawiatury czy też zmienianie kolejności klawiatur na liście. Jest to związane z tym, że możliwe jest korzystanie z kilku różnych języków jednocześnie. Zmiana języka klawiatury w iPhonie jest bardzo wygodna. 

 

Korzystanie z kilku języków na iPhone jednocześnie

Użytkownicy iPhone’ów mogą korzystać z kilku języków jednocześnie na urządzeniu. W tym celu należy z poziomu Ustawień wybrać opcję Dodaj język, a następnie wybrać język, który ma zostać dodany do iPhone’a. 

 

Potencjalne problemy związane ze zmianą języka

Podczas zmiany języka w telefonie iPhone mogą występować różne problemy. Podstawowym z nich jest wybranie przez przypadek języka, którego się nie zna. Wówczas trzeba wiele cierpliwości, aby powrócić do wcześniejszych ustawień i móc ponownie sprawnie korzystać z urządzenia. Jeżeli postępujesz zgodnie z naszymi wskazówkami i mimo tego język urządzenia nie ulega zmianie, to warto wyłączyć i włączyć telefon. Jeżeli to nie pomoże, to skontaktuj się z autoryzowanym serwisem Apple. 

Ostatnio na blogu
Nagrywanie rozmów iPhone
Nagrywanie rozmów iPhoneZastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka...
Kontrola rodzicielska iPhone
Kontrola rodzicielska iPhoneProducent Apple zadbał o to, aby jego urządzenia były dostosowane do potrzeb różnych...
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?Słuchawki do iPhone’a to jedne z podstawowych akcesoriów, których...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo