Mój koszyk

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a? Jak zgrać na komputer, a jak z iCloud?

  |  Poradniki

W sieci można natknąć się na wiele nieaktualnych poradników na temat tego, jak zgrywać zdjęcia z iPhone’a na inne urządzenie. Z tego względu powstał niniejszy tekst, który wyjaśnia, jak tego dokonać bez konieczności instalowania dodatkowych programów czy aplikacji.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a? Jak zgrać na komputer, a jak z iCloud?

 

 

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer?

Zgrywanie fotografii z iPhone’a jest niezwykle proste, jeżeli posiadamy komputer Apple. Właściciele iMaców czy MacBooków mogą błyskawicznie przenieść zawartość pamięci telefonu na komputer, choć jest to możliwe także na komputerach z systemem Windows. I wcale nie jest konieczna do tego aplikacja iTunes. W Macach odpowiada za to domyśla dla wszystkich urządzeń Apple aplikacja Zdjęcia. Wtedy ścieżka w ogóle nie jest skomplikowana i zawiera się w kolejnych krokach:

1. Należy podłączyć iPhone’a lub iPada do komputera Mac przy pomocy kabla USB.
2. Otworzyć aplikację Zdjęcia na komputerze.
3. Jeśli urządzenie jest właściwie podłączone, powinien wyświetlić się ekran importowania wszystkich zdjęć oraz nagrań wideo z iPhone’a. W przypadku kiedy okno nie pojawi się automatycznie, wystarczy wybrać nazwę urządzenia na pasku bocznym aplikacji Zdjęcia.
4. W ramach bezpieczeństwa może wyświetlić się monit. Wtedy należy najpierw odblokować urządzenie z systemem iOS lub iPadOS kodem. Na iPhonie bądź iPadzie może również pojawić się monit z zapytaniem o zaufanie komputerowi. Żeby kontynuować zgrywanie, należy wybrać opcję Zaufaj/Zezwalaj.
5. Kolejny ekran zapyta, gdzie mają zostać zapisane importowane zdjęcia. Można wybrać istniejący album lub stworzyć nowy.
6. Ostatni krok polega na wyborze konkretnych fotografii, które mają być zgrane na komputer. Można wtedy dokonać selekcji lub wybrać opcję Importuj wszystkie nowe zdjęcia.

 

Kiedy cały proces się zakończy, można bezpiecznie odłączyć iPhone’a od komputera.

 

 

Nie musisz mieć MacBooka by zgrać zdjęcia z iPhone’a – iPhone a Windows

Zgrywanie zdjęć i wideo z iPhone’a na komputer z systemem Windows nie różni się za bardzo od analogicznego zadania z wykorzystaniem smartfona z Androidem. Jak już zostało wspomniane we wstępie, w internecie nie brakuje poradników, według których do tego zadania potrzebna jest aplikacja iTunes. Jest to tylko połowiczna prawda, która obecnie rzadko znajduje zastosowanie, ponieważ aplikacja iTunes może być wymagana jedynie w przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows 7 lub starszym. Nowsze wersje oprogramowania nie wymagają dodatkowych kroków, a jedyne co trzeba zrobić to:

1. Podłączyć iPhone’a do komputera z systemem Windows przy pomocy kabla USB.
2. Na ekranie iPhone’a, który pierwszy raz został podłączony do danego komputera pojawi się pytanie o zezwolenie do dostępu do zdjęć i wideo. Należy wtedy udzielić pozwolenia.
3. Wtedy w eksploratorze plików systemu Windows, w sekcji Urządzenia i dyski pojawi się widoczna ikona iPhone Apple.
4. Po wejściu do pamięci telefonu, należy odnaleźć standardową ścieżkę katalogów: Internal Storage > DCIM > 101APPLE > tutaj powinny znajdować się domyślnie zapisane pliki zdjęć oraz wideo.
5. Na komputerze warto wcześniej przygotować folder, do którego zostaną przeniesione zdjęcia. Jeśli jest gotowy, wystarczy zaznaczyć interesujące nas pliki, a następnie wyciąć je i wkleić w miejscu docelowym. Do przenoszenia całej zawartości iPhone’a polecamy skorzystanie ze skrótu klawiaturowego Ctrl+A, który zaznacza wszystkie pliki w folderze.

Alternatywą dla tego sposobu może być korzystanie z aplikacji FastStone dla Windows 10, jednak przenoszenie zdjęć i wideo przy pomocy tego programu nie jest znacznie wygodniejsze, niż wykonanie tego zadania samodzielnie.

 

 

Jak pobrać zdjęcia z iCloud?

Jeżeli zdjęcia robione iPhone’em zapisywane są w chmurze, ich importowanie na komputer nie wymaga łączenia obu urządzeń przewodem. Jeśli chcemy mieć dostęp do zdjęć na komputerze Apple, wystarczy zadbać o synchronizację iCloud. W tym celu należy wejść na iPhonie do Ustawień, a następnie do menu Zdjęcia. Tam wystarczy włączyć Bibliotekę zdjęć iCloud. Jeśli to zrobimy, urządzenie będzie automatycznie wysyłać fotki na konto Apple iCloud. Warto dodać, że podczas przesyłania plików do chmury, a także potem na urządzenie, zdjęcia nie zostają w żaden sposób konwertowane, dzięki czemu zachowują swoją oryginalną rozdzielczość. Takiej gwarancji nie mamy np. przesyłając zdjęcia przez aplikację Messenger.

 

 

Jak pobrać zdjęcia z iCloud na komputer z systemem Windows? 

Rozwiązaniem jest zainstalowanie na komputerze specjalnej aplikacji iCloud dla Windows. Następnie trzeba zalogować się swoim Apple ID oraz włączyć wspomnianą wcześniej funkcję Zdjęcia w panelu kontrolnym iCloud. W aplikacji można bez trudu wybrać lokalizację, gdzie będą zapisywane wszystkie pliki pobrane z chmury.

Jak widać bez względu na system operacyjny, zgrywanie zdjęć z iPhone’a nie jest trudnym wyzwaniem i w zasadzie nie różni się znacząco od analogicznej czynności z użyciem smartfona z Androidem. Jeśli natomiast chciałbyś wykonać odwrotną czynność i przenieść zdjęcia z Androida na iPhone’a, np. po zakupie nowego telefonu, zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem poradnikowym na ten temat.

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo