Mój koszyk

Jak ustawić tapetę na iPhonie?

  |  

Planujesz odświeżyć wygląd swojego telefonu i nie wiesz, jak ustawić tapetę na iPhone? W tym artykule wskażemy na kilka skutecznych sposobów na zmianę tapety iPhone oraz na dodatkowe funkcjonalności, które w tym obszarze przygotował producent Apple. Zapraszamy do lektury. 

Jak ustawić tapetę na iPhonie?

 

Ustawienie tapety z poziomu zablokowanego ekranu

Jak zmienić tapetę na iPhone przy zablokowanym ekranie? W tym celu wykorzystuje się funkcję Face ID. Wykorzystaj funkcję Face ID, a następnie stuknij i przytrzymaj zablokowany ekran. Wtedy otworzy się galeria tapet. Wybierz tą, którą chcesz ustawić. 

 

Ustawienie tapety przez ustawienia systemowe – krok po kroku

Możesz również skorzystać z ustawień systemowych. Jak ustawić tapetę w iPhone w ten sposób? Należy przejść do aplikacji Ustawienia. Następnie wykonuje się sekwencję kliknięć: Tapeta -> Dodaj nową tapetę. Z tego poziomu wybiera się motyw lub zdjęcie i potwierdza jego wybór. 

 

Ustawienie własnego zdjęcia jako tapety – krok po kroku

Jak ustawić tapetę live na iPhone? Jedną z możliwości jest wrzucenie na tapetę swojego zdjęcia. W tym celu należy wejść do aplikacji Ustawienie i przejść przez ścieżkę opisaną we wcześniejszym akapicie. Na etapie wyboru źródła zdjęć wybiera się opcję Live Photo. Wówczas możliwe jest wybranie własnego zdjęcia jako tapety iPhone’a.

 

Kadrowania zdjęcia

Kadrowanie zdjęcia na tapetę iPhone’a nie jest skomplikowane. Po wybraniu zdjęcia, można je kadrować poprzez rozsuwanie i zsuwanie palców. W ten sposób osiąga się pożądaną perspektywę czy też rozmiar zdjęcia. Następnie wybiera się opcję: Kadruj, która znajduje się w prawym górnym ekranu wyświetlacza. Po zatwierdzeniu zmian zdjęcie zostanie skadrowane. 

 

Dostosowanie wyglądu tapety

Użytkownik iPhone’a może spersonalizować wygląd tapety i dostosować go do swoich potrzeb. W tym celu wykorzystuje się dodatkowe funkcje zaoferowane przez producenta Apple. 

 

Efekt Parallax – czym jest i jak go włączyć

Jedną z ciekawych opcji jest efekt Parallax. Polega on na tym, że tapeta, aplikacje czy też komunikaty widoczne na ekranie delikatnie przesuwają się lub poruszają się wtedy, gdy włączony iPhone się przechyla. To ciekawy efekt, jednak przekłada się on na większy pobór baterii. Efekt Parallax uzyskuje sie poprzez wyłączenie funkcji: Redukuj Ruch. Jest ona dostępna z poziomu: Ustawienia -> Dostępność -> Ruch. 

 

Ustawienia jasności i filtrów dla tapety

Użytkownik może także regulować ustawienia jasności oraz dodawać filtry do tapety. W ten sposób z jednej strony dostosowuje się ją do swoich potrzeb, a z drugiej redukuje pobór energii. Dzięki temu bateria urządzenia wytrzyma znacznie dłużej. Redukcja tych ustawień dostępna jest z poziomu centrum sterowania i aplikacji Ustawienia. 

 

Widżety

Z poziomu ustawień można również dodać ulubione widżety do ekranu iPhone’a czy też zmienić czcionkę napisów. Użytkownicy często z tego korzystają, aby jeszcze bardziej spersonalizować swoje urządzenie. 

 

Wybór oddzielnych tapet dla ekranu głównego i blokady

Wiesz już, jak ustawić zdjęcie na tapetę iPhone czy też jak dostosować tapetę do swoich potrzeb. Jako użytkownik telefonu Apple możesz również wybrać różne tapety dla ekranu głównego i blokady. Wówczas na etapie zmiany tapety należy wybrać opcję Dostosuj ekran początkowy, aby dla niego ustawić inną tapetę niż ta, która będzie widoczna na ekranie blokady telefonu.

 

Zmieniające się zdjęcia na tapecie

Zdjęcie na tapecie może się zmieniać. Jak ustawić zmieniającą się tapetę na iPhone? Tu również odsyłamy do aplikacji Ustawienia. Następnie przechodzi się ścieżkę dodania nowej tapety i wybiera się opcję pomieszania zdjęć. Znajduje się ona w górnym rzędzie. Następnie można ustawić częstotliwość zmieniania się tapety. Ruchome tapety w iPhone mogą się zmieniać po każdym zablokowaniu telefonu, stuknięciu w ekran czy też w określonych odstępach czasu.

Ostatnio na blogu
Nagrywanie rozmów iPhone
Nagrywanie rozmów iPhoneZastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka...
Kontrola rodzicielska iPhone
Kontrola rodzicielska iPhoneProducent Apple zadbał o to, aby jego urządzenia były dostosowane do potrzeb różnych...
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?Słuchawki do iPhone’a to jedne z podstawowych akcesoriów, których...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo