Mój koszyk

iPhone przerywa ładowanie – co robić?

  |  Poradniki

 

Od jakiegoś czasu mój iPhone zaczął przerywać ładowanie, albo nie ładował się, dopóki nie ustawiło się go nieruchomo pod odpowiednim kątem. Początkowo nie przeszkadzało to aż tak bardzo, ale po jakimś czasie całkowicie odmówił posłuszeństwa.

iPhone przerywa ładowanie – co robić?

 

Pierwsza myśl, zepsuty kabel USB. Sporo podróżuję, więc niejednokrotnie zwijałem go niechlujnie i upychałem gdzieś po kieszeniach plecaka. Czasem nawet siłą, byleby tylko wszystko pomieścić. Nic dziwnego, że w końcu padł. Aby nie pozostać bez kontaktu ze światem, pożyczyłem ładowarkę od mojej dziewczyny i podłączyłem do niej iPhone’a. Niestety, zero reakcji. Pomyślałem, ze najwidoczniej to nie wina kabla, ale portu w telefonie i bez wizyty w serwisie się nie obejdzie.

 

Na drugi dzień podjechałem do naszego oddziału w Poznaniu na ul. Ratajczaka 19 i wyjaśniłem, że nie mogę naładować iPhone’a, ponieważ nie działa złącze Lightning. Podobno „problem jest dość znany” i naprawią go od ręki. Pomyślałem, że widocznie to jakaś standardowa usterka i nie mam się czym martwić. I rzeczywiście, nie miałem. Serwisant wrócił po chwili z moim iPhonem oraz kartką papieru, na której leżały różne zabrudzenia – m.in. sierść, zlepki kurzu oraz resztki nici. Początkowo nic z tego nie rozumiałem, dopóki nie uświadomiono mnie, że telefon noszony w kieszeni staje się podatny na zabrudzenia, które dostają się w szczeliny lub otwarte złącza (np. Lightning lub słuchawkowe). „Naprawa” jest prosta – wystarczy wykałaczka, ale trzeba uważać, aby nie uszkodzić któregoś z pinów. Jeśli więc Wasz iPhone – podobnie jak mój – przerywa ładowanie, nie wpadajcie w panikę i spróbujcie delikatnie oczyścić złącze z zabrudzeń, które nagromadziło się tam przez te wszystkie miesiące użytkowania. Powinno pomóc. Jeśli nie czujecie się na siłach lub boicie się, że coś zepsujecie, odwiedźcie jeden z naszych salonów. Nasi serwisanci na pewno pomogą. ????

 

Uwaga! Jeśli po oczyszczeniu złącza iPhone nadal się nie ładuje, wypróbuj inny kabel USB. Może to być wina ładowarki, która nie jest certyfikowana przez Apple. W takim wypadku powinien pojawić się komunikat „Ten kabel lub akcesorium nie ma certyfikatu i może zawodzić podczas pracy z iPhonem” albo „To urządzenie nie obsługuje tego akcesorium”.

 

czyszczenie-wejścia-do-ładowania 

 

Uwaga! Do oczyszczenia złącza nie używajcie metalowych elementów, gdyż mogą one doprowadzić do zwarcia! 

Ostatnio na blogu
Nagrywanie rozmów iPhone
Nagrywanie rozmów iPhoneZastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka...
Kontrola rodzicielska iPhone
Kontrola rodzicielska iPhoneProducent Apple zadbał o to, aby jego urządzenia były dostosowane do potrzeb różnych...
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?Słuchawki do iPhone’a to jedne z podstawowych akcesoriów, których...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo