Mój koszyk

Czy iPhone’a można doładowywać?

  |  Poradniki

 

Zapewne zadajesz sobie to pytanie za każdym razem, gdy lada moment musisz wyjść z domu, a na Twoim telefonie widnieje już tylko 25% poziomu baterii – podłączyć do ładowarki, czy zaryzykować rozładowaniem się urządzenia?

 

Czy iPhone’a można doładowywać?

 

 

Baterie iPhone’ów – ale także innych urządzeń Apple – są trwalsze i wydajniejsze względem akumulatorów, których używaliśmy jeszcze kilka lat temu. Wzbogacone o nowe technologie umożliwiają błyskawiczne naładowanie do 80% pojemności, aby następnie przejść w tryb powolnego ładowania małym prądem, co wydłuża ich żywotność. Jeśli miałeś już wcześniej wrażenie, że ładowanie akumulatora z 80 do 100% trwa znacznie dłużej niż z 60 do 80%… cóż, to nie było tylko wrażenie ???? 

 

iPhone’a możesz także doładowywać, kiedy chcesz, nie czekając, aż telefon sam zejdzie do zera. Akumulatory litowo-jonowe, które stosuje Apple ładują się w cyklach, co oznacza, że jeśli w poniedziałek zużyjesz 75% pojemności baterii, a następnie naładujesz iPhone’a przez noc do pełna, rozładowując we wtorek zaledwie 25%, to w ciągu dwóch dni zużyjesz tylko 1 cykl ładowania. Takie doładowywanie telefonu nie zmniejsza żywotności akumulatora i nie wpływa negatywnie na jego pracę, natomiast należy pamiętać, że każdy pełen cykl ładowania zmniejsza całkowitą pojemność baterii.

 

Warto podkreślić zaletę ładowarek bezprzewodowych, które ładują telefon za każdym razem, gdy odłożysz go na podstawce. Mając takie akcesorium na biurku, nie musisz martwić się, że telefon rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie, gdyż zawsze będzie naładowany i gotowy do pracy!

 

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo