Mój koszyk

Jak rozwiązać błąd HDCP?

  |  Poradniki

Jakiś czas temu uruchomiliśmy specjalną zakładkę kontaktową, za pomocą której możecie zgłaszać się do nas z prośbą o poradę lub rozwiązanie kłopotów sprzętowo-systemowych. Artur J. zgłosił się do nas z błędem HDCP, który pojawia się w jego Apple TV. Oto rozwiązanie.

 

Jak rozwiązać błąd HDCP?

 

HDCP – co to jest?

HDCP to opracowany przez firmę Intel mechanizm, który pozwala dwóm urządzeniom na cyfrowy przesył dźwięku i obrazu pomiędzy nimi. Co ważne, HDCP uniemożliwia tworzenie nielegalnych kopii materiału, a jego specyfikacja jest prawnie chroniona. 

 

 

Błąd HDCP na telewizorze

Błąd HDCP, który pojawia się po podłączeniu Apple TV może być spowodowany przez uszkodzony kabel HDMI – sprawdźcie, czy nie jest pogryziony przez psa lub któraś z końcówek nie uległa złamaniu. Jeżeli nie widać uszkodzeń zewnętrznych, nie jest powiedziane, że nie ma ich w środku. Pierwszym co powinniście zrobić w takiej sytuacji, to poszukać w mieszkaniu jakiegokolwiek innego kabla HDMI. Podłączcie go do Apple TV i cieszcie się ulubionymi multimediami na ekranie Waszego telewizora. 


Znane są nam przypadki, że kabel HDMI nie ma uszkodzeń, a jednak wciąż pojawia się komunikat o błędzie HDCP. Może się tak zdarzyć, jeśli kabel jest wątpliwego pochodzenia. Czasem warto wydać kilka złotych więcej na zamiennik znanego producenta lub – co oczywiście rekomendujemy – nabyć ten od Apple. 

 

 

Problem z HDCP – zapytaj specjalistę

Coś nie działa tak, jak powinno? Nie możesz znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z naszym specjalistą. Nikogo nie zostawiamy w potrzebie. Zawsze możesz na nas liczyć.

 

Zapytaj_specjalistę_-_jak_rozwiązać_błąd_HDCP  
 

 

Ostatnio na blogu
Nagrywanie rozmów iPhone
Nagrywanie rozmów iPhoneZastanawiasz się nad tym, jak nagrywać rozmowy na iPhone. Dostępnych jest kilka...
Kontrola rodzicielska iPhone
Kontrola rodzicielska iPhoneProducent Apple zadbał o to, aby jego urządzenia były dostosowane do potrzeb różnych...
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?
Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?Słuchawki do iPhone’a to jedne z podstawowych akcesoriów, których...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Zakończenie działania Klubu Cortland

Od 01 lipca 2024 klub Cortland zakończy swoją działalność. Zachęcamy do wykorzystania zgromadzonych punktów do 30 czerwca 2024.

 

Po tym terminie punkty stracą ważność.

Sprawdź stan punktów
Download App - Photo