Mój koszyk

Jak rozwiązać błąd HDCP?

  |  Poradniki

Jakiś czas temu uruchomiliśmy specjalną zakładkę kontaktową, za pomocą której możecie zgłaszać się do nas z prośbą o poradę lub rozwiązanie kłopotów sprzętowo-systemowych. Artur J. zgłosił się do nas z błędem HDCP, który pojawia się w jego Apple TV. Oto rozwiązanie.

 

Jak rozwiązać błąd HDCP?

 

HDCP – co to jest?

HDCP to opracowany przez firmę Intel mechanizm, który pozwala dwóm urządzeniom na cyfrowy przesył dźwięku i obrazu pomiędzy nimi. Co ważne, HDCP uniemożliwia tworzenie nielegalnych kopii materiału, a jego specyfikacja jest prawnie chroniona. 

 

 

Błąd HDCP na telewizorze

Błąd HDCP, który pojawia się po podłączeniu Apple TV może być spowodowany przez uszkodzony kabel HDMI – sprawdźcie, czy nie jest pogryziony przez psa lub któraś z końcówek nie uległa złamaniu. Jeżeli nie widać uszkodzeń zewnętrznych, nie jest powiedziane, że nie ma ich w środku. Pierwszym co powinniście zrobić w takiej sytuacji, to poszukać w mieszkaniu jakiegokolwiek innego kabla HDMI. Podłączcie go do Apple TV i cieszcie się ulubionymi multimediami na ekranie Waszego telewizora. 


Znane są nam przypadki, że kabel HDMI nie ma uszkodzeń, a jednak wciąż pojawia się komunikat o błędzie HDCP. Może się tak zdarzyć, jeśli kabel jest wątpliwego pochodzenia. Czasem warto wydać kilka złotych więcej na zamiennik znanego producenta lub – co oczywiście rekomendujemy – nabyć ten od Apple. 

 

 

Problem z HDCP – zapytaj specjalistę

Coś nie działa tak, jak powinno? Nie możesz znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z naszym specjalistą. Nikogo nie zostawiamy w potrzebie. Zawsze możesz na nas liczyć.

 

Zapytaj_specjalistę_-_jak_rozwiązać_błąd_HDCP  
 

 

Ostatnio na blogu
Co to jest Cellular?
IWszystko o AppleCo to jest Cellular?Niektóre iPady posiadają oznaczenie Wi-Fi, natomiast inne Wi-Fi + Cellular...
MacBook screenshot – czyli jak zrobić screena na MacBooku?
IPoradnikiMacBook screenshot – czyli jak zrobić...Użytkownicy, którzy właśnie zamienili komputer z systemem Windows...
Apple CarPlay – co to takiego i jak włączyć?
IWszystko o AppleApple CarPlay – co to takiego i jak...Podróżowanie samochodem stało się naszą codziennością, dlatego też...
Newsletter Cortland
Korzystaj z okazji, promocji i rabatów. Zapisz się już dziś, otrzymasz kod na pierwsze zakupy.
Newsletter - Icon
Klub Cortland
Dołącz do programu lojalnościowego Klub Cortland. Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj na rabat.
Dołącz do Klubu Cortland
Download App - Photo