Skontaktuj się z nami

AJA Kona 3G

Kona3G
 · 
4722B0
Karta Kona 3 posiada wszystkie cechy, jakich oczekują od tego typu kart profesjonaliści: wejście/wyjście na nieskompresowane wideo; wejście/wyjście 8-kanałów cyfrowego dźwięku AES; wejście/wyjście 16-kanałow SDI-embedded audio; sprzętową...
Dostępny na zamówienie
 
Cena: 9 314,00 
(7 572,36 zł bez VAT)

Karta Kona 3 posiada wszystkie cechy, jakich oczekują od tego typu kart profesjonaliści: wejście/wyjście na nieskompresowane wideo; wejście/wyjście 8-kanałów cyfrowego dźwięku AES; wejście/wyjście 16-kanałow SDI-embedded audio; sprzętową kompresję w górę, w dół oraz krzyżową w czasie rzeczywistym.

Wszystko to zapewnia bardzo wydajną pracę z różnymi formatami SD oraz HD. Ponadto urządzenie umożliwia sprzętowe kluczowanie luminacyjne w kompositingu, bez potrzeby renderingu i wiele, wiele więcej. Innymi słowy - Kona 3 posiada wszystkie te cechy, których oczekuje się obecnie od karty na 4-ścieżkowej szynie PCI Express. Kona 3 oferuje także zintegrowane z Final Cut Studio aplikacje, cechujące się prostotą użytkowania. Oprócz obsługi nieskompresowanych formatów SD i HD, czy też HDV oraz DVCPRO HD, karty AJA zapewniają bardzo płynną pracę z wysokojakościowymi kodekami Apple ProRes 422 oraz Apple ProRes 422 (HQ).

Aplikacja AJA Control Panel

AJA Control Panel jest łatwą w użyciu aplikacją umożliwiającą sterowanie różnymi funkcjami, które oferują karty Kona. W przeciwieństwie do innych interfejsów kart przechwytujących obraz, dostęp do AJA Control Panel można uzyskać bez wychodzenia z programu, w którym pracujesz. Po prostu przytrzymaj odpowiedni klawisz polecenia, kliknij i wejdź do interfejsu użytkownika. Na przykład, gdy odtwarzasz materiał HD w Final Cut Pro i zastanawiasz się, jakby wyglądał ten sam materiał w jakości SD (zwężony, typu anamorphic, czy też letterbox), możesz to sprawdzić w czasie rzeczywistym bez zatrzymywania playbacku. Wśród wielu użytecznych funkcji, które oferuje aplikacja AJA Control Panel znajduje się między innymi automatyczna detekcja sygnału wejściowego, dzięki czemu od razu będziesz wiedział w jakim formacie i z iloma klatkami na sekundę przesyłany jest materiał do Twojej karty Kona. Wiele innych parametrów może zostać skonfigurowanych przy użyci tego intuicyjnego, ale bardzo wszechstronnego interfejsu użytkownika.

Konwersja w jakości emisyjnej

Karta Kona 3 oferuje pełną 10-bitową konwersję jakości emisyjnej typu motion-adaptive (adaptacyjna względem ruchu) w górę z SD do HD, konwersję krzyżową z HD do HD oraz kowersję w dół z HD do SD, a ponadto automatycznie przełączające się między HD a SD 12-bitowe wyjście analogowe typu component. Jest to połączenie ze sobą konwertera D/A HD, „down-konwertera” HD do SD oraz „up-konwertera” SD do HD w jednym praktycznym produkcie o przystępnej cenie. Jakość konwersji, którą oferuje Kona 3 jest identyczna z jakością innych wielokrotnie nagradzanych produktów przeznaczonych typowo do konwersji firmy AJA. Ponieważ wszystkie funkcje konwersji karty Kona 3 są w pełni sprzętowe, konwersja jest możliwa w czasie rzeczywistym przez cały czas, w przypadku ingestu lub playbacku. Co warte podkreślenia, Kona 3 umożliwia także konwersję krzyżową z 720p 23.98 do 1080PsF 23.98. Tego typu konwersja jest wyjątkowo przydatna w dzisiejszym środowisku post-produkcji HD, gdzie produkowanie sygnału 720p lub 1080i bardzo usprawnia codzienną pracę i osiągane rezultaty.

Wbudowany sprzętowy downstream keyer SD/HD

Karta Kona 3 od AJA wyposażona została w bardzo wydajny downstream keyer, umożliwiający dodanie nie tylko plików graficznych w kanale alfa do materiału wideo, ale również generatora tła, czy też zawartości bufora framebuffer karty (AJA TV/Final Cut Pro). Downstream keyer może także kluczować klip w formacie QuickTime, posiadającym kanał alfa. Można, na przykład, dodać przemieszczające się logo, odtwarzając klip w aplikacji AJA TV lub też sygnał wideo, który karta przechwytuje na żywo.

Audio

Obsługa wielu wejść/wyjść audio, którą oferuje karta Kona 3 sprawia, że integracja z profesjonalnym sprzętem audio staje się bajecznie prosta. Połącz urządzenie z cyfrowym mikserem audio lub stacją DAW i ciesz się 8-kanałowym 24-bitowym dźwiękiem AES o próbkowaniu 48kHz lub 96 kHz na symetrycznych konektorach XLR. Dla wielokanałowego masteringu audio, urządzenie wyposażono także w 16-kanałowe 24-bitowe SDI-embedded audio o próbkowaniu 48 kHz. Kona 3 oferuje też wysokiej jakości konwersję częstotliwości próbkowania na wejściach AES, co eliminuję potrzebę synchronizacji źródła audio.

Przyłącza

Karta Kona 3 wyposażona została w kable breakout do połączenia ze standardowymi urządzeniami emisyjnymi. Jeśli chodzi o konektory SDI, karta wyposażona została w dwa wejścia HD/SD, jeden konektor na wejście Genlock, oraz trzy konektory typu BNC, które mogą zostać skonfigurowane jako analogowe wyjście wideo HD/SD. Urządzenie posiada także 9-pinowe złącze RS-422. Opcjonalny K3-BOX dla karty Kona 3 bardzo ułatwia podłączanie karty w profesjonalnym środowisku post-produkcyjnym. Jest to 19 calowy breakout box montowany w racku o wielkości 1RU, który połączony jest z kartą Kona 3. Ten opcjonalny adapter oferuje wszystkie te same wejścia i wyjścia, co standardowy kabel breakout, z jedną jednak różnicą - można go bardzo łatwo zamontować w racku, nad monitorem emisyjnym lub nad konsolą do montażu. Dodatkowe przyłącza, oprócz oferujących standardowy kabel breakout, to wejście/wyjście AES na konektorach BNC, 2-kanały analogowego dźwięku do monitoringu na konektorach RCA, oraz referencyjne przyłącza Genlock z przelotem. Bez znaczenia, czy w swojej pracy korzystasz z urządzeń Digital Betacam, DVCPro50, HDCAM, DVCPRO HD, D5 lub HDCAM SR VTR,czy jakichkolwiek innych profesjonalnych urządzeń wideo. Z Kona 3 masz wszystkie potrzebne Ci złącza.

Obsługa Dual link HD

KONA 3 obsługuje Dual Link 4:4:4 HD-SD, 4:4:4 RGB z pełną szerokością pasma częstotliwości przy 10-bitach dla formatów 1080i, 1080p, 1080PsF oraz 720p. Kona 3 może także konwertować między formatami 4:4:4 i 4:2:2 dla wyjścia HD-SDI single-link.

Obsługa 2K

Kona 3 jest najbardziej wydajną kartą obsługującą format 2K dostępną na Maca. Możesz więc używać karty Kona 3 do ingestu ze źródeł wyposażonych w HSDL (high speed data link) i jednocześnie nagrywać filmy referencyjne w formatach 2K DPX oraz 2K QuickTime używając aplikacji AJA VTR Xchange. Możesz także pracować na istniejącym materiale 2K, takim jak sekwencyjne pliki DPX lub Cineon. Używaj aplikacji DPXToQT Translator od AJA, by tworzyć pliki w formacie QuickTime, które mogą zostać użyte w wielu aplikacjach. Karta obsługuje także pliki proxy oraz transkodowany materiał (w formatach RED) w rozdzielczościach 2K. Używając wyjścia karty Kona 3 z sygnałem w formacie 2K możesz podłączyć kartę do takich urządzeń 2K, jak nagrywarki, czy projektory. Kona 3 umożliwia także przeglądanie plików formatów 2K na monitorach HD 1080PsF przez odpowiednie zacieśnienie kadru. Ta funkcja pomaga pokonać barierę cenową związaną z reguły z możliwością oglądania materiału w jakości 2K. Odtwarzany materiał 1080 HD może być przekonwertowany w dół do SD w czasie rzeczywistym, przez co użytkownicy mają do dyspozycji potężne rozwiązania do wieloformatowego odtwarzania materiału 2K i bardzo wydajne opcje masteringu taśm. Roboczy montaż nieliniowy może zostać wykonany w Final Cut Pro, a dzięki wydajności oraz elastyczności Final Cut Pro i QuickTime, możesz przy pomocy karty Kona 3 dokonać ścinania negatywu w 2K na Twoim Macu. Wszystkie cechy i opcje karty Kona 3 sprawiają, iż jest to najbardziej wydajna karta dostępna pod Mac OSX oraz Final Cut Pro. Kona 3 jest właściwym narzędziem dla wymagających profesjonalistów zajmujących się post-produkcją.

Cechy KONA3

 • SDI/HD-SDI single link 4:2:2, Dual Link HD-SDI 4:4:4, we/wy 2K przez HSDL
 • Sprzętowe wsparcie dla skalowania DVCPRO HD
 • Sprzętowe wsparcie dla skalowania HDV
 • Sprzętowe wsparcie dla skalowania Dynamic RT Extreme
 • Sprzętowa 10-bitowa konwersja w górę, krzyżowa i w dół w jakości emisyjnej
 • Sprzętowa konwersja proporcji SD do SD (anamorphic do letterbox i odwrotnie)
 • 12-bitowe SD i HD wyjście Component lub Composite SD oraz analogowe Y/C
 • 10-bitowe video HD/SD
 • Wbudowany sprzętowy Downstream Keyer HD/SD
 • 8-kanałowy 24-bitowy cyfrowy dźwięk AES (48kHz lub 96kHz - XLR lub 16-kanałowy 48kHz SDI - embedded audio)
 • Sterownik AJA QuickTime i oprogramowanie narzędziowe
 • Wsparcie przez Apple Final Cut (w tym ustawienia Easy Setups)
 • Wsparcie dla programów Adobe After Effects, Apple Motion i innych
 • Sterowanie RS-422
 • Przewody w komplecie
 • Breakout box - K3-Box - jako opcja
 • 3-letnia gwarancja

Audio/Video (karty PCI)

Gniazda:
 • PCI Express

Ratyraty Credit Agricole

LeasingPKO Leasing

NajemApple Financial Services Cortland